Petra Rose Šebestová

S focením jsem začala hned po škole, v roce 2004. První velkou vášní bylo focení svateb. Absolvovala jsem desítky svatebních veletrhů, spolupracovala s předními svatebními agenturami v Čechách, i v zahraničí. V jeden rok jsem nafotila neuvěřitelných 120 svateb. Jsem povahou flegmatik, a to je na svatbě, kde je vždy velmi mnoho proměnných, které nejdou změnit, veliká výhoda. Mým snem je fotit svatby v New York City.

Nevěsty se mi postupně začaly ozývat, zda bych jim vyfotila nejdříve těhotenské bříško, a potom děti. Rodinné fotky. A tak vznikl fotoateliér. Focení dětí je pro mě radost. Děti jsou naprosto přirozené, ideální modelové. Miluji focení prvním roce života, kdy se miminko mění každý měsíc. Nejčastěji se fotí novorozenci, newborn focení. Dále děti se kolem 3 měsíce, kdy už se udrží na bříšku a smějí se na celý svět. Rodinné focení, když už dítě samo sedí, se fotí úplně samo, stačí aby bylo děťátko v dobré náladě. A největší zábava jsou 1.narozeniny s dortem, takzvané Cake Smash.

V roce 2010 jsem začala fotit glamour fotky. Zachytit ženu svůdně, ve spodním prádle, nebo úplně nahou, ale decentně, přirozený jemný akt. Glamour fotil dříve můj tehdejší manžel. A ačkoli mě bavilo fotit svatby, nevěsta si vždy vybrala raději fotografa. :-)  A i když jeho bavilo fotit spíše ženy ve stylu glamour, většina žen si na takové focení chtěla objednat raději fotografku. A tak jsem se vydala cestou focení glamour a naprosto jsem tomu propadla. Je to náročný a obsáhlý obor focení. Byla to výzva a příležitost, učit se nové věci. Jak napózovat ženu, jak skrýt nějaké to kilo navíc, jak fotku dobře a vkusně retušovat. Byly to hodiny vzdělávání, workshopů a tréninku. Často se mě ptáte, jestli fotím na glamour jen samé mladé štíhlé modelky. Možná to tak z mé galerie fotek vypadá, ale většinou fotím obyčejně krásné  ženy, převážně 30-40 let. Vhodné pózování, tip kam dát ruce, jak se dívat, to vše vám při focení poradím. I to patří k práci fotografa. A samozřejmě retuše. I ty si jako fotograf ráda dělám sama. I když hodně za mě udělá dokonalá práce mých vizážistek. Na vás bude už jen pořádně si focení užítŽeny ode mě odchází spokojené nejen s fotkami, ale hlavně samy se sebou. A to je pro mě satisfakce. Fotky ode mě jim dělají radost. 

14 let mé práce snů v číslech

120

oddacích míst

550

spokojených nevěst

1.500

rodin focených v ateliéru

1.200

žen při svůdných glamour fotkách

petra_sebestova.jpg
Kde nejraději fotím

Svatby miluji pražské. Takový Karlův Most v 6 hodin ráno, to je nádhera. Z obřadních míst je pro mě naprostý top Vrtbovská zahrada. A potom mi sedí místa v přírodě, absolutně neznámá. Jako louka v Dendrologické zahradě, nebo slavobrána uprostřed lesa. Miluji tu atmosféru.

Fotit rodiny s dětmi je nádherné venku, v podvečer, v tzv. golden hour. Miminka a cake smash jsou nejbezpečnější v ateliéru, když se maminka necítí na přejezdy, dá se zaimprovizovat i u vás doma. I na těhotenské fotky je nejlepší ateliér.

Glamour je absolutně nejlepší fotit v pronajatém apartmá, v centru Prahy je teď tolik možností. To je veliké plus posledních let. I pro ty z vás, kdo glamour stylu propadly a fotí se pravidelně. Pokaždé mají fotky jiný náboj. 

7 důvodů,
proč si focení s Šebestovou zamilujte

1) Fotky pro retuš si vyberete sami

Je jedno jestli si necháte nafotit svatbu, nebo serozhodnete pro rodinné focení v ateliéru. Z nafocených fotek si vybíráte sami. Kterou fotku vám fotografka upraví, je jen na vás. Zvláště u glamour fotek a u focení aktu tuhle možnost uvítáte všemi deseti. Fotografka vám může dát tip, ale úhel vašeho pohledu je při výběru rozhodující. Hlavní je výraz, vyhrát musí ta fotka, kde se sama sobě líbíte nejvíce.

2) Fotky retušuje i tiskne fotografka

Výsledný snímek je v rukách tvůrce, neuteče tak původní záměr světla i barev. Navíc vaše osobní fotky neuvidí nikdo nepovolaný.

3) Všechny fotky budou vaše

Profesionální focení s vizážistkou, mé životní fotky, a mám jich dostat jen 10? Většina  fotoateliérů nevybrané fotky neposkytuje. Tým Ateliéru Šebesová ale udělal revoluční rozhodnutí.  Dostanete všechny fotky, co s fotografkou nafotíte. Nejen ty vybrané a vyretušované. Ale i všechny ostatní. Ty které sice nepostoupily do finálního výběru, ale i tak vám to na nich sluší. A bude to vaše krásná nestárnoucí vzpomínka.

4) Objeví se někde mé fotky?

Ne, vaše fotky za které platíte, jsou jen vaše. Bez vašeho souhlasu se neobjeví nikde, kam je sami nevložíte. Vaše fotky fotografka nebude prezentovat nikde na sociálních sítích, na tomto webu ani na jiných webech, pokud se nedomluvíte jinak. Hlavně glamour fotky a fotky aktu jsou velmi osobní, určené jen pro vaše oko. Glamour a boudoir fotky ve fotogalerii glamour jsou focené v režimu TFP (time for print). Jde o fotomodelky, které potřebují hezké fotky do svého portfolia a s prezentací souhlasily.

5) Do 7 dnů stojíte v záři reflektorů

Fotky jsou hotové většinou do 14 dnů od focení, po domluvě mohou být i dříve. Zaleží také na vás, jak budete rychle vybírat. Ale upřímně. Stejně je nejlepší dát na první dojem. Tak jako s výběrem fotografky.

6) Přirozené světlo ateliéru

 Ateliér Šebestová vyniká svým denním světlem. Pro boudoir fotky a glamour focení jsou bílé záclony plné slunce jako stvořené. Černobílý akt se dá okořenit tvrdým zábleskovým světlem a černým pozadím. Vznikne tak hra se světlem, kde vynikne vaše ženská siluleta a křivky. A případné nedostatky zahalí tma. Většina fotek z Ateliéru Šebestová je ale na světlém podkladu. Bílá peřina na posteli, do které se můžete zachumlat, bílé záclony, které tvoří okolo postele nebesa, bílá sedačka i křesílko. Pamatujte, že je vždycky lepší sednout si na sedačku a nedbale přehodit nohu přes nohu, zatímco si budete pohrávat s  perlami v ruce. Fotky ve stoje u nekonečného papírového pozadí jsou skvělé na focení rodin a dětí, ale na glamour focení se nehodí. Tak abyste se už objednala. Hubnout ta poslední 3 kila  nemusíte. Případné nedostatky se dají zakrýt vhodnou pózou. Tu vám fotografka poradí. A pak tu jsou ještě ty retuše..

7) Užijte si den a zvedněte své sebevědomí

Každá žena je krásná a zaslouží si mít nádherné fotografie. Chtějte fotky, na kterých vám to bude opravdu slušet. A dostanete je.  Staňte se na jeden den modelkou a užijte si jaké to je, nechat se hýčkat. Nechte se nalíčit a  učesat od profesionálky. V balíčcích glamour i akt jí máte v ceně. U portrétního focení, těhotenského focení a rodinných fotek, se dá vizážistka přiobjednat.

S fotografkou společně vytvoříte set fotografií. 200-400 záběrů. A to už bude z čeho vybírat. Z focení v Ateliéru Šebestová získáte rozmanité a originální fotografie. Focením si zvednete sebevědomí, uděláte si radost. Fotky potěší i vašeho partnera. Ale především to bude krásná památka pro vás. Možná je ráda ukážete kamarádce, možná se rozhodnete sdílet některé na sociální síti. Nebo si fotky schováte do šuplíku a pokocháte se s nimi za 10 let. Rozhodnutí je na vás.