top of page
  • Obrázek autoraFotografka Šebestová

Den Matek a Den otců, slavíte je?

Blíží se nám kultovní MDŽ a já osobně jsem si rychle zvykla slavit svátek žen a maminek na 14.5, což je podle kalendáře den Matek. V USA ale vídám a zažívám při mých návštěvách i Den Otců. A musím říct, že má své kouzlo. Děti i dospělí vyrazí s tatínkama na nákupy, na zmrzku, baví mě je pozorovat v kavárně, jak společně sedí taťka s dědou a malý vnouček a dávají si svačinu. Trochu jsem googlila, a Den Otců připadá na 18.6. Třeba si ho v Čechách nakonec také oblíbíme.


Připravila jsem pro vás 5 tipů, jak oslavit tyhle krásné dny


focení v ateliéru táta a syn
Focení ke Dni Otců


Nápady na dárky ke Dni otců


Hledáte tipy na dárky ke Dni otců? Abych to trochu usnadnila, dala jsem dohromady seznam několika jedinečných a smysluplných dárků.


1) Jedinečný dárek

Při výběru dárku myslete na to, co tatínek rád dělá. Je to běžec? Možná by ocenil novou sadu sluchátek, nebo hodinky pro sledování jeho pokroku. Hodně cestuje? Může se mu líbit nový cestovní polštář nebo kniha, kterou si přečte při příštím letu.

Miluje čas s rodinou? Pak možná společně udělejte nějakou zábavnou rodinnou aktivitu. Má rád sentimentální věci? Pak je fotografický dárek skvělým způsobem, jak zachytit výjimečný čas s rodinou a malými dětmi. Ať už si vyberete cokoli, nezapomeňte při výběru dokonalého dárku vzít v úvahu jeho osobní preference.

2) Oblíbená činnost

Jaká je tatínkova oblíbená činnost? Naplánujte si tuto aktivitu na Den otců a jsem si jistá, že to opravdu ocení.

Zde jsou některé z oblíbených činností tatínků, které jsem nasbírala při plánování rodinných focení mimo ateliér.

Hraní si s dětmi, procházky v parku, tulení v posteli, čtení knih, turistika, kempování, hraní s míčem, skákání na trampolíně, sledování filmu nebo fotbalového zápasu, lechtání, rybaření, hraní fotbalu, nebo baseball, tenis.

Jízda na Vltavě na lodičkách, jízda na kolech, návštěva hřiště, grilování, na zahradě, stavění lega a mnoho dalších. Vyberte si tu činnost, která je pro taťku a jeho rodinu nejmilejší, a jsem si jistá, že to bude zábavný a nezapomenutelný zážitek. Fotografku ke svému dobrodružství můžete vzít sebou, reportážní fotky z prožitého dne budou nenahraditelné.Nejlepší nápad na dárek ke Dni matek


Jaký je nejlepší tip na dárek, ať už pro vás, pro vaší mamku, babičku? S blížícím se Dnem Matek mě nenapadá lepší dárek pro sebe, než jsou fotky mě a mých blízkých. Nejlepší na tom je, že si je užijete nyní vy, ale fotky jsou i pro další generace. Neříkám to jen proto, že jsem fotografka. Říkám to jako máma. Dostat svoje kluky na rodinné focení není až tak jednoduché. A kdy jindy je přemluvit, než jako dárek, právě ke Dni Matek? Tolik maminek a babiček mi říká, jak moc je potěší právě fotky jejich rodiny.


3) Focení jako nejlepší nápad na dárek pro maminky


Čas nezastavíme. Představte si, až se vašim dětem narodí miminko. Těšíte se? Líbí se mi, kolik lásky, zábavy a smíchu zažívám při tří generačním focení.


Vaše rodinné dědictví

Tyto portréty nejsou jen fotografie, stávají se dědictvím vaší rodiny. Udělejte si čas na sebe, maminky! Zasloužíte si to. Zarezervujte si focení pro svou rodinu nebo objednejte dárkový poukaz pro nejlepší mámu, ve vašem životě. Jsem si jistá, že takovým dárkem uděláte radost.


focení v ateliéru Šebestová maminka s dcerou a spoustu balónků
Focení v ateliéru ke Dni Matek

rodina dovádí v balóncích při focení v ateliéru Šebestová
Focení v Ateliéru Šebestová si užije celá rodina


rodinné focení v zahradách v centru Prahy
Petra Rose Šebestová ctí v pražské Ledeburské zahradě

focení dětí na stromě v parku
Rodinné focení v pražském parkuRodinné focení

Pozorovat tatínky, jak se radují se svými blízkými, je něco kouzelného. Zatímco maminky jsou obvykle více na zachycení okamžiku, jsou to tatínkové, kteří si prostě užívají přítomnost a jen být se svou rodinou. Proto je důležité tento výjimečný čas zdokumentovat, abyste ho mohli znovu prožít a užít si ho po mnoho let. Moje focení jsou zábavné, uvolňující a i v ateliéru plánuji focení více jako hru, bez strnulého pózování. Každý táta i máma rádi tráví čas se svou rodinou při svých oblíbených činnostech a měli by tyto okamžiky mít zachycené.
bottom of page