top of page

Fotoateliér Šebestová
je váš rodinný ateliér

Spokojenost

10+ let

zkušeností

800+

vyfocených

rodinek 

Rychlost

Náhledová

on-line galerie

už 2.den

po focení

Náhledy

Fotky

pro retuš si 

vyberete sami

Pohoda

Příjemný

fotoateliér

a milá

fotografka

03_rodinne_foceni_116_edited_edited.jpg

Kdy se objednat do fotoateliéru?

Rodinné focení s miminkem, novorozenecké focení a těhotenské focení. To jsou nejčastější životní milníky, kdy hledáte vhodného fotografa.

Zachycení jedinečných okamžiků rodinné pohody a památku na jednotlivé životní etapy vaší ratolesti svěřte do rukou profesionálů. Alespoň jednou za čas si udělejte radost a naplánujte si společné rodinné focení v ateliéru. V domácích podmínkách nikdy nevzniknou tak jednoduché a kompozičně čisté fotografie, jako v ateliéru.

Pojďme spolu na chvíli zastavit čas 

Fotografie z ateliéru vám vytvoří krásnou vzpomínku na vaše chvíle rodinné pohody. Zachytí důležité okamžiky života vašich dětí. Do rodinného alba se budete dívat rádi nejen vy, ale i vaše děti. Cílem fotografky Petry Rose Šebestové, je vytvořit takovou sérii fotek, že se při vybírání pořádně zapotíte. Zkrátka, že je budete chtít všechny. Fotky, které si s láskou vložíte do rodinného fotoalba, nebo si je doma vystavíte v rámečku.

Jak na těhotenské focení?

Těhotenské focení je podobné boudoir, na které se specializuji. Proto je můj fotoateliér na těhotenské fotografie dobře vybavený. Nastávající maminka se může fotit na posteli, sedačce, v křesílku, v bílých záclonách, nechybí ale i černé sametové pozadí. To je perfektní na obrysy. Nápady na těhotenské focení najdete v galerii fotek. Na focení můžete dorazit sama, i s partnerem. Nezapomeňte vzít oblečení pro vás pro oba. Případně pro všechny členy rodiny, dorazíte-li i se starším sourozencem. A jaké jsou nejlepší těhotenské šaty na focení? Buďto vyberte hodně přiléhavé obepínací, raději se vyhněte černé barvě. Skvěle vypadají i šaty antického stylu, případně prostřižené vpředu jako zavinovací župan. A nezapomeňte přibalit pěkné spodní prádlo.

Samotné focení trvá asi 1 hodinu.

Focení novorozených miminek

Newborn je focení novorozeného miminka do 14 dnů věku. Toto období je asi to nejšťastnější, v životě většiny z nás. Přesto je v 1.měsíci po narození dost náročné, najít si čas i energii na focení malého miminka. Pokud to ale zvládnete, získáte ty nejkrásnější portréty tvářičky, které se od okamžiku zrození mění každým dnem. Zachytit krásu miminka tak, jak vypadá po narození.  To je umění novorozeneckého focení, které vyžaduje velikou dávku trpělivosti a klidu. 

Focení dětí je více reportáž 

Pamatujete jak se fotilo dříve? Fotografové si nervózně štelovali záběr 10 minut a potom odběhli k sálovému fotoaparátu a jednou stiskli spoušť. Dítě se mezitím dost nudilo. Stačilo fotografovi spřeházet pořadová čísla, která byla umístěna na otačivém mechanismu před ním, dále protočit oči v sloup a ještě si rozcuchat vlasy, vypláznout jazyk.

Dnešní doba digitálu pomáhá zachytit děti na nekonečný film. Děti jsou přirozené. Fotografka jim nemusí radit jak se usmát a kam dát ruce. Většina snímků, i když jsou v ateliéru se fotí reportážním způsobem. Během samotného focení se udělá kolem 150-200 snímků. Co vteřina a stisk spouště, to trochu jiný výraz dítěte. Budete mít z čeho vybírat.

Focení aranžované, tak jak jej znáte při focení portrétu na průkaz, u rodinných fotek s malými dětmi moc nefunguje. Výsledné fotografie z ateliéru Šebestová jsou autentické, plné lásky a optimismu.

Rodinné fotky, kde se sami sobě budete líbit a s kterými se s radostí pochlubíte.

Hezké společné fotografie, to je poklad. Až budete po letech listovat svojí foto knížkou, stále vyvolá na vaší tváři úsměv. Pamatujte na to, že děti vám rostou před očima každým dnem a stojí zato si všechny etapy vývoje zaznamenat.

Jak dlouhé bude focení?

Na focení si naplánujte 1-2 hodiny času, podle výběru balíčku. Před focením si můžete objednat vizážistku. Ta upravuje i vlasy a zpravidla na proměnu potřebuje 1 hodinu času. Vřele doporučuji především u těhotenského focení.

U focení novorozených miminek vždy počítejte s 2 hodinami. Focení naplánujte na dopolední hodiny. Fotoateliér je vyjímečný právě svým denním světlem. Fotografie na denní světlo navíc působí velice přirozeně a jemně.

Ateliér Šebestová se nachází nedaleko galerie Flora.

 

Co si vzít sebou na rodinné focení?

Do tašky si nezapomeňte přibalit oblečení nejen pro děti, ale i pro vás. Motivační svačinku, oblíbenou hračku.

Ve fotoateliéru si můžete sednout na pohovku, pózovat na nekonečném papírovém pozadí, a nakonec, až budete unavení, lehnout do postele. V peřinách vznikají fotky velmi přirozené, s uvolněným výrazem a neformálními pózami. Děti polštářové války milují.

Oblečení je vždy lepší jednobarevné, a tlumenější barvy. Bez nápisů a obrázků. Ať na výsledných fotkách vyniknete vy.