top of page
svatebni-fotograf-.jpg

jak se připravit nejen
na svatební focení

Svatební fotografka Petra Rose Šebestová radí nevěstám, jak se naladit a přichystat na focení ve svatebním dni.  Času je během svatebního dne tak málo a každá nevěsta touží mít ty nejkrásnější svatební fotky. A nejen to. Jak úspěšně zvládnout svůj svatební den? Prozradím vás své postřehy z více jak 15 let zkušeností ze svateb.

Takže jdeme na to!

rady-svatebni-fotograf-1

01

supermanka

Supermanské nevěsty, vídám je často. To je ta, která vše zařídí a udělá sama. Dopředu se rozmyslete a snažte se delegovat část svých ukolů na ostatní ochotné lidi. Nepanikařte pokud všechno nejde podle plánu. Vaše šance, že všechno půjde dobře, se zvyšují s počtem najatých svatebních profesionálů. Ti  jsou připraveni Vám pomoci a mají potřebné zkušenosti. A to neplatí jen u fotografa. Také nezapomeňte, že ten nejlevnější způsob, nemusí být vždy ten nejlepší. A zároveň nemusí být nejlepší profesionál ani ten nejdražší na trhu.

02

bounty

Mějte pro sebe i pro budoucího manžela připravenou malou svačinku, tyčinku Bounty, Snickers, nebo banán. Snížíte si stres během focení. Zvláště když focení plánujete hned po obřadu. Také se dobře a kvalitně se před obřadem najezte. To platí hlavně pro nevěstu. Najezte, nepřejezte. To platí hlavně pro ženicha.

rady-svatebni-fotograf-2
rady-svatebniho-fotografa-3.jpg

03

KPZka

Nezapomeňte na malou „lékárničku svateb“ – obsahuje náplast, antacidové tablety, mátové žvýkačky, aspirin, špendlíky, jehlu s nití, papírové kapesníčky, hadřík na boty. Mějte pro manžela připravenou extra košili na převlečení, nejen v parných dnech. Hlavně když plánujete focení po obědě. Vezměte si pro sebe náhradní punčochy.

04

fotky předem

Uvažujte o focení před obřadem. Ušetříte tím dost času ze svatebního dne, který potom můžete věnovat svým hostům. Zkuste se přenést přes tu starou tradici, že ženich nesmí vidět nevěstu před obřadem. Svatební den běží hladčeji, jste čerstvější a fotografie vypadají mnohem lépe, protože make-up i účes ještě nenese známky gratulací hostů. Také si  užijete nějakou tu zábavu ještě před samotným obřadem..:-)

rady-svatebniho-fotografa
rady-fotografa-jak-se-pripravit.jpg

05

dechberoucí nevěsta

Pokud nosíte brýle, doporučuji nejraději kontaktní čočky. Kytici během obřadu držte dole, nakloněnou dopředu (stonek je schován) s loktem jen trošku ohnutým. Vyzkoušejte si závoj na předsvatební schůzce s kadeřníkem. Dobrý nápad je, požádat kadeřnici, aby závoj upevnila i na svatbě. Většinou se během upevňování závoje totiž poruší účes, takže kadeřnice musí znovu účes opravit.

06

veselý ženich

Ohlídejte si, aby budoucí manžel ani svědek, noc před obřadem nepropili a tím i neprobděli. Kruhy pod očima na svatebních fotkách mít nechcete. A upřímně, po podobně probdělé noci jsem fotila ženicha i s čerstvě zlomenou nohou, což kruhy pod očima trumflo.

svatebni-fotograf-jak-na-to.jpg
bottom of page