Jak se připravit na rodinné focení v ateliéru

Co si vzít sebou na focení

Do tašky si nezapomeňte přibalit oblečení nejen pro děti, ale i pro vás. Motivační svačinku, oblíbenou hračku. Na těhotenské focení můžete nějakou vtipnou rekvizitu, jako je metr, hrneček, mašle, nebo hokejový dres.Ve fotoateliéru si můžete sednout na pohovku, pózovat na nekonečném papírovém pozadí, a nakonec, až budete unavení, lehnout do postele. V peřinách vznikají fotky velmi přirozené, s uvolněným výrazem a neformálními pózami. Děti polštářové války milují.


Batole na bříšku v posteli
Focení dětí, new born i fotky celé rodiny

Profesionální fotografka

Když už si fotografování v ateliéru naplánujete, měli byste počítat s alespoň jednou společnou rodinnou fotografií. Často rodiče celkem rádi fotí, a tak mají na fotkách buďto děti samotné, nebo pouze s jedním z rodičů. Proto je důležité naplánovat rodinné focení tak, aby mohli být přítomní všichni členové rodiny. Můžete vzít sebou i babičku s dědou, kterým udělá profesionální fotka s vnoučkem radost úplně největší. Kouzlem ateliérového focení je zachycení jedinečných okamžiků doby, kdy vaše děti byli ještě dětmi. Fotografie z fotoateliéru vytvoří nesmazatelnou vzpomínku. Z focení v ateliéru si můžete udělat tradici a jako rodina chodit na focení každý rok. Zachytíte tak jedinečné kouzlo posloupnosti času.


Děda s dýmkou a vnoučkem
Na rodinné focení do ateliéru vezměte i babičku s dědou

Jste z focení trochu nervózní?

Fotografka pracuje z 90% s lidmi, kteří s podobným focením nemají žádné zkušenosti. Nemusíte se bát že se nebudete umět tvářit, nebo že neodhadnete jak si stoupnout. Fotografka vám napoví jak se postavit, kam si sednout, kam dát ruce, aby výsledný záběr vypadal co možná nejlépe. Zároveň se ale nebojte říct, co opravdu chcete, pokud máte jasnou představu. Klidně si přineste vytištěné fotky jako inspiraci.


Rodinka s miminkem v náručí
Jdete se fotit do ateliéru? Vsaďte na bílou barvu.

54 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše