New born focení je focení s 14 denním miminkem

Aktualizováno: 26. 11. 2021

Váháte, jestli focení s miminkem zvládnete? A přemýšlíte či fotit v ateliéru, nebo raději u vás doma?

Zkuste si nejdříve všimnout, kdy bývá u vás doma nejvíce světla. A jestli vůbec jde na denní světlo fotit. Nejlepších výsledků dosáhnete vždy v prostředí ateliéru. Na druhou stranu, když víte, že cestu do ateliéru nezvládnete a takové focení tedy nepřichází pro vás v úvahu, je lepší objednat focení u vás doma, nežli žádné.

Vsaďte na bílou barvu. U oblečení i doplňků kolem miminka. Máte doma vymalováno na žluto nebo vaše zdi zdobí červená tapeta? Počítejte s tím, že barva se bude do pleti odrážet.


Je vaše volba ateliér? Pojďme si říct, jak se na focení připravit.

  1. vezměte si bílé oblečení i pro ostatní členy rodiny, každý si s novým miminkem bude chtít udělat fotku. A když se podaří i jedna rodinná, v bílém oblečení bude nejhezčí.

  2. pro miminko vezměte bodíčko s krátkým rukávem. Jednobarevné. Světlé pastelové tóny. Jedno takové ať už má rovnou na sobě.

  3. přijeďte s nakrmeným miminkem, většinou usne během cesty a tak ho přivezete spící. Pokud máte cestu delší než hodinu, nakrmte miminko zhruba 30 min před focením a uspěte.

  4. méně je více, nevozte kufry oblečení, které nevyužijeme, většina fotek se dělá pouze v plence

  5. co když miminko prostě nebude spát během focení? I to se stává. Většinou s většími miminky. I fotka kde mimnko zvědavě kouká na svět bude roztomilá. A že nevyjde poloho zvaná "frogy", tedy miminko na bříšku, z toho se svět nezboří.

  6. hlavní je, aby maminka byla v klidu, potom je v pohodě i miminko


12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše