Proč je důležité mít v ateliéru i denní světlo

Aktualizováno: 28. 4. 2020

Dobré osvětlení je jedním z nejdůležitějších kritérií pro dobrou fotografii, a světlo sluneční je zkrátka nenapodobitelné. Ideální je nepřímé rozptýlené světlo. Fotí se skrz okna na stinném místě, ale i ve slunečních paprscích, které vypadají velice přirozeně. A umělecky v protisvětle.

I když se většina fotoateliérů nachází ve sklepních prostorách, Ateliér Šebestová je umístěn v nejvyšším patře budovy BCO v Praze v Libni. Je to atypický prostor, půlkruhová kopule budovy. 2 stěny jsou tvořeny pouze okny. Když se nám chce, okna zatáhneme neprůhlednou černou roletou. Pro určité typy fotek je to nezbytné. Záblesková světla jsou neodmyslitelným vybavením ateliéru. Většina projektů v Ateliéru Šebestová se ale pojí právě a jen s krásným denním světlem. A odraznou deskou.

blondýnka na posteli, síTóvaný obleček, svůdná glamour póza
Svůdné glamour focení v ateliéru Šebestová

Známý prvorepublikový ateliér Langhanz se proslavil právě používáním denního světla. A to je významné plus, proč se rozhodnout pro Ateliér Šebestová. To je ten bonus navíc, který Ateliér Šebesová odlišuje od konkurence. Náš nezaměnitelný rukopis.

56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše