top of page
  • Obrázek autoraFotografka Šebestová

Rodinné focení u Šebestový

Kdy se objednat do fotoateliéru?


Rodinné focení s miminkem, novorozenecké focení a těhotenské focení. To jsou nejčastější životní milníky, kdy hledáte vhodného fotografa.

Zachycení jedinečných okamžiků rodinné pohody a památku na jednotlivé životní etapy vaší ratolesti svěřte do rukou profesionálů. Alespoň jednou za čas si udělejte radost a naplánujte si společné rodinné focení v ateliéru. V domácích podmínkách nikdy nevzniknou tak jednoduché a kompozičně čisté fotografie, jako v ateliéru.
Pojďme spolu na chvíli zastavit čas


Fotografie z ateliéru vám vytvoří krásnou vzpomínku na vaše chvíle rodinné pohody. Zachytí důležité okamžiky života vašich dětí. Do rodinného alba se budete dívat rádi nejen vy, ale i vaše děti. Cílem fotografky Petry Rose Šebestové, je vytvořit takovou sérii fotek, že se při vybírání pořádně zapotíte. Zkrátka, že je budete chtít všechny. Fotky, které si s láskou vložíte do rodinného fotoalba, nebo si je doma vystavíte v rámečku.


Plánujete přijít do Ateliéru Šebestová v prvním roce vícekrát? Právě první rok života miminka je plný neuvěřitelných pokroků a změn. Pojďme zachytit růst našich dětí, abychom na ně mohli jednou s láskou vzpomínat.

Sestřička v porodnici mi při odchodu řekla.. Než se nadějete, bude mít tašku na zádech a půjde do první třídy. Užijte si to vaše miminko a nenechte si od nikoho do péče o něj kecat.. A měla pravdu! V září jde můj syn do školy, a mě přijde že mám tak zoufale málo fotek, když byl malý..


Kupte poukázku na focení na první rok vašeho miminka a získejte 3 focení za zvýhodněnou cenu. Takovým dárkem uděláte radost každé mamince, takže poukázku můžete koupit třeba vašim dětem a vnoučkovi.
Fotky z focení v Ateliéru Šebestová si vybíráte sami


Vaše pohodlí a uvolněná atmosféra, to dává vzniknout přirozeným a nearanžovaným záběrům. Denní světlo ateliéru dává vzniknout nenuceným záběrům, ve všech zákoutích ateliéru. A to se v případě neposedných dětí, které nevydrží snadno na jednom místě, velice hodí. Focení obvykle trvá 1 až 2 hodiny, přičemž vznikne okolo 150 záběrů. Ty si prohlédnete přes webovou galerii v teple vašeho domova. Sami si vyberete ty nejlepší záběry, které se finálně upraví. Při vybírání se zaměřte na výraz, protože ten vyretušovat nepůjde...:-)

Revoluce v poskytování fotek


Věděli jste, že z ateliéru Šebestová si odnesete VŽDY všechny nafocené záběry? Víte, že většina fotografů vám vaše fotky nedá? Nebo dá, ale s vodoznakem? Vrtá vám hlavou proč, a hledáte fotografa, který by takové omezení neměl? Jste tu správně.

Z každého focení u Petry Rose Šebestové, dostanete všechny fotky. Fotografie jsou v digitální podobě, většinou na usb flash a jsou v dostatečné kvalitě pro tisk fotek 10x15 cm. Rádi byste získali maximální rozlišení všech nafocených fotek? S příplatkem 1.000,- je to možné.

Jste z focení nervózní?


Fotografka pracuje z 90% s lidmi, kteří s podobným focením nemají žádné zkušenosti. Nemusíte se bát že se nebudete umět tvářit, nebo že neodhadnete jak si stoupnout. Fotografka vám napoví jak se postavit, kam si sednout, kam dát ruce, aby výsledný záběr vypadal co možná nejlépe.

Zároveň se ale nebojte říct, co opravdu chcete, pokud máte jasnou představu. Klidně si přineste vytištěné fotky jako inspiraci.Profesionální fotografka


Když už si fotografování v ateliéru naplánujete, měli byste počítat s alespoň jednou společnou rodinnou fotografií. Často rodiče celkem rádi fotí, a tak mají na fotkách buďto děti samotné, nebo pouze jednoho z rodičů. Proto je důležité naplánovat rodinné focení tak, aby mohli být přítomní všichni členové rodiny. Můžete vzít sebou i babičku s dědou, kterým udělá profesionální fotka s vnoučkem radost úplně největší.

Kouzlem ateliérového focení je zachycení jedinečných okamžiků doby, kdy vaše děti byli ještě dětmi. A také když byly ještě v bříšku. Fotografie z fotoateliéru vytvoří nesmazatelnou vzpomínku.

Z návštěvy ateliéru si můžete udělat tradici. A jako rodina chodit každý rok. Zachytíte tak jedinečné kouzlo posloupnosti času.

Focení s Petrou Rose Šebestovou si užijete.


Jak na těhotenské focení?


Těhotenské focení je podobné boudoir, na které se specializuji. Proto je můj fotoateliér na těhotenské fotografie dobře vybavený. Nastávající maminka se může fotit na posteli, sedačce, v křesílku, v bílých záclonách, nechybí ale i černé sametové pozadí. To je perfektní na obrysy. Nápady na těhotenské focení najdete v galerii fotek. Na focení můžete dorazit sama, i s partnerem. Nezapomeňte vzít oblečení pro vás pro oba. Případně pro všechny členy rodiny, dorazíte-li i se starším sourozencem. A jaké jsou nejlepší těhotenské šaty na focení? Buďto vyberte hodně přiléhavé obepínací, raději se vyhněte černé barvě. Skvěle vypadají i šaty antického stylu, případně prostřižené vpředu jako zavinovací župan. A nezapomeňte přibalit pěkné spodní prádlo.

Samotné focení trvá asi 1 hodinu.
Focení novorozených miminek


Newborn je focení novorozeného miminka do 14 dnů věku. Toto období je asi to nejšťastnější, v životě většiny z nás. Přesto je v 1.měsíci po narození dost náročné, najít si čas i energii na focení malého miminka. Pokud to ale zvládnete, získáte ty nejkrásnější portréty tvářičky, které se od okamžiku zrození mění každým dnem. Zachytit krásu miminka tak, jak vypadá po narození. To je umění novorozeneckého focení, které vyžaduje velikou dávku trpělivosti a klidu. Více o newborn v mém samostatném příspěvku.

Focení dětí je více reportáž


Pamatujete jak se fotilo dříve? Fotografové si nervózně štelovali záběr 10 minut a potom odběhli k sálovému fotoaparátu a jednou stiskli spoušť. Dítě se mezitím dost nudilo. Stačilo fotografovi spřeházet pořadová čísla, která byla umístěna na otačivém mechanismu před ním, dále protočit oči v sloup a ještě si rozcuchat vlasy, vypláznout jazyk.

Dnešní doba digitálu pomáhá zachytit děti na nekonečný film. Děti jsou přirozené. Fotografka jim nemusí radit jak se usmát a kam dát ruce. Většina snímků, i když jsou v ateliéru se fotí reportážním způsobem. Během samotného focení se udělá kolem 150-200 snímků. Co vteřina a stisk spouště, to trochu jiný výraz dítěte. Budete mít z čeho vybírat.

Focení aranžované, tak jak jej znáte při focení portrétu na průkaz, u rodinných fotek s malými dětmi moc nefunguje. Výsledné fotografie z ateliéru Šebestová jsou autentické, plné lásky a optimismu.

Rodinné fotky, kde se sami sobě budete líbit a s kterými se s radostí pochlubíte.

Hezké společné fotografie, to je poklad. Až budete po letech listovat svojí foto knížkou, stále vyvolá na vaší tváři úsměv. Pamatujte na to, že děti vám rostou před očima každým dnem a stojí zato si všechny etapy vývoje zaznamenat.

Jak dlouhé bude focení?

Na focení si naplánujte 1-2 hodiny času, podle výběru balíčku. Před focením si můžete objednat vizážistku. Ta upravuje i vlasy a zpravidla na proměnu potřebuje 1 hodinu času. Vřele doporučuji především u těhotenského focení.

U focení novorozených miminek vždy počítejte s 2 hodinami. Focení naplánujte na dopolední hodiny. Fotoateliér je vyjímečný právě svým denním světlem. Fotografie na denní světlo navíc působí velice přirozeně a jemně.

Ateliér Šebestová se nachází nedaleko galerie Flora.

Co si vzít sebou na rodinné focení?

Do tašky si nezapomeňte přibalit oblečení nejen pro děti, ale i pro vás. Motivační svačinku, oblíbenou hračku.

Ve fotoateliéru si můžete sednout na pohovku, pózovat na nekonečném papírovém pozadí, a nakonec, až budete unavení, lehnout do postele. V peřinách vznikají fotky velmi přirozené, s uvolněným výrazem a neformálními pózami. Děti polštářové války milují.

Oblečení je vždy lepší jednobarevné, a tlumenější barvy. Bez nápisů a obrázků. Ať na výsledných fotkách vyniknete vy.bottom of page