top of page

Na těhotenské focení s partnerem

Plánujete těhotenské focení a přemýšlíte, jestli přijít sama nebo s partnerem? Užijtete si obojí, Ale více výhod má druhá varianta.


těhotenská fotka na posteli v ateliéru Šebestová s partnerem
Těhotenské focení s partnerem


Když se fotí nastávající maminka

Plánujete přijít na focení samotná? Během takového focení je více času na fotky ve spodním prádle, pojmout focení jako boudoir. Partnera potom můžete fotkami překvapit.


fotka těhotenského bříška foto Petra rose Šebestová
Těhotenské focení s bříškem v Ateliéru Šebestová

5 výhod, proč jít na těhotenské focení s partnerem

Jasně, ta nejdůležitější je, že bude na výsledných fotkách. A až budete dělat 1. album vašemu miminku, bude si u fotek procvičovat "máma" i "táta". Ale o tom tenhle článek není, zajímají nás výhody při samotném procesu focení. Takže proč přijet do ateliéru s budoucím tatínkem?

  • Pomoc gentlemana. Do ateliéru je to jako balit tašku do porodnice. Po chvíli má 12 kilo a vy si stále nejde jistá, že máte vše. Pomoc partnera se vám bude hodit.

  • Oblékání do šatů, které nedopnete. A celkově pomoc při převlékání a přezouvání. Zvlášť v posledním měsíci před porodem už to bývá fuška.

  • Partner může být nápomocný při mazání krému a masáži otlačenin, které dělají džíny i těhotenský pás

  • Líbí se vám fotky, kde kolem bříška vlaje šátek nebo průhledná krajka, jako závoj u nevěsty? Vězte, že za tokové fotky nemůže "větříček". Vedle modelky vždy stojí asistent, který nadhodí látku do vzduchu ve správný čas.

  • Rozesměje. Je vždycky jednodušší usmát se na někoho, koho máte ráda, než do objektivu fotoaparátu. U těhotenských fotek je málokdy potřeba, abyste se koukala do objektivu. Nádherně vypadají snímky, kde jsou zavřené oči. A nebo kde koukáte na bříško. Přes rameno. Úsměv ale sluší vždy a všude.


Co si rozmyslet, ještě než vyrazíte do ateliéru


  1. Než půjdete na těhotenské focení, rozmyslete si, kolik fotek byste chtěli mít ve výsledku společných, a kolik vy samostatně. Fotografka se na to bude ptát. Má-li balíček 10 výsledných fotek, má být třeba 5 fotek společných a 5 samostatných? Nebo byste rádi, aby převažovaly fotky společné.

  2. Líbí se vám černobílé fotky? V době digitálu se fotí v barvě, ale převézt fotky do černobílé podoby je záležitost několika vteřin. Je jen na vás, jestli fotografka udělá černobílé snímky ze všech fotek, a nebo třeba jen 2 z výsledných 10.

  3. Fotoobraz do ložnice. Jdete na focení už s jasnou představou, kde bude fotoobraz viset? Řekněte fotografce svůj záměr dopředu. U fotoobrazu hraje roli formát stran, jestli bude fotka na šířku či na výšku, navíc u plátna kus fotky mizí ohybem plátna kolem dřevěného rámu. To vše hraje roli už při focení.


Už balíte tašky? Objednat se můžete klidně hned. Ideální doba je v 7-8.měsíci, kdy je bříško už pěkně kulaté a pevné.fotka nastávající maminky a tatínka v ateliéru
Těhotenské focení s patnerem Inspirace

vánoční těhotenská fotka z ateliéru Šebestová, u vánočního stromečku
Vánoční těhotenské focení

Vánoční těhotenské focení

Tak tomu říkám timing, vaše miminko se má narodit na Vánoce? Od 1.11 bývá v ateliéru vánoční stromeček, doporučuji udělat pár fotek s dárkovou mašlí.


12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page