top of page

Petra Rose Šebestová

Po studiu oboru Provoz a ekonomika na ČZU se rozhodla po víceletých fotografických zkušenostech věnovat fotografování profesionálně. Od roku 2003 získávají její fotografie každoročně ocenění v mnoha soutěžích v ČR i v zahraničí, publikuje v odborných periodikách a pořádá odborné fotografické semináře. 
edit-1139_edited.png

Můj příběh

S focením jsem začala  vážněji v 17 letech. Jednoho dne poslala do soutěže časopisu FotoVideo portrétní fotku mé rodiny, focenou na jednorázový foťák. A vyhrála 1.místo v soutěži Portrét roku. Cena pro vítěze byl nový fotoaparát. Tenkrát ještě na kinofilm.  A tak jsem začala fotit. Focení byl můj koníček až do mých 23 let, vždy jsem fotila hlavně portréty lidí. Kamarádky, rodinu, svatby spolužáků.

Focení svateb jsou mé počátky. Tenhle příběh jsem slyšela už tolikrát, a přesně tak se udál i u mě. První rok jsem fotila 10 svateb, další už 30, a najednou to bylo 80 svateb ročně a byl ze mě profesionální svatební fotograf. V ten moment si člověk jasně uvědomí, že další takový rok už ho jisto jistě zabije. Zdály se mi divoké sny, že nemám film ve foťáku, jedu na svatbu pozdě, nebo pobíhám po obřadním místě a nemohu najít tu pravou nevěstu. Svatby jsou totiž velice sezonní záležitost, a nafotit 80 svateb za 6 měsíců je prostě na hranici lidských možností. A přesně v ten moment přišel nápad, otevřít vlastní fotoateliér. Svatby jsou stále má srdcová záležitost, ale teď už vím, že více než 12 za rok jich prostě mít nedokážu.

Focení je má práce i způsob projevu. Sebevyjádření. Jsem ráda, že mohu dělat uměleckou profesi a že dělám práci, která mě baví a v které spatřuji jisté poslání. Mým cílem není nic menšího, než vytvořit životní fotky každé ženě, která vejde ke mě do ateliéru. A je jedno jestli přišla fotit boudoir, portrét, rodinný portrét se svým právě narozeným miminkem, nebo 7 letým synem. 

Začátky mého ateliérového focení nebyly vůbec jednoduché. Je to už 15 let, co mi můj první učitel na záblesková světla  řekl: Neboj, až utaháš první závěrku, tak světlo začneš vnímat. Závěrka fotoaparátu tenkrát měla životnost 100.000 snímků. Byla to má první digitální zrcadlovka Nikon D100. Říkala jsem si, že se asi zbláznil, že tak dlouho čekat nemůžu. Ale s odstupem času musím říct, že měl pravdu. Trvalo to asi 1 rok, než jsem pochopila jak dobře nasvítit ženské křivky, obličej, jak nasvítit vícečlennou rodinu. A další 2 roky jsem se učila pózování. Také vhodné volby ohniska objektiů. Asi všichni fotografové znají tu počáteční fascinaci dlouhýma nohama, když si nasadí 24mm objektiv a fotí slečnu odspodu..:-)

 

Ateliér Šebestová je v Praze už 15 let. Každý umělec potřebuje změnu a nové stimuly, proto se v roce 2022 Ateliér přestěhoval do většího a světlejšího prostoru v ulici Sabinova na Praze 3. Náhodou jsem až po rekonstrukci prostor zjistila, že ve stejném domě měl fotoateliér i Jan Saudek. Podkrovní prostory po ateliéru přímo volaly. Prostor je plný denního světla, oken do všech světových stran. V ateliéru jsou 2 oddělená, ale průchozí studia. 1 studio je zařízené a vybavené pro new born focení miminek. A 2. větší studio je boudoir pokoj s postelí, stylově od začátku zařizován pro focení žen. Boudoir styl je to, co mě nejvíce vystihuje. To je můj hlavní BRAND.

Co nejraději fotím? 

Jsou to právě glamour a boudoir fotky žen. Zachytit ženu svůdně, ať už oblečenou, ve spodním prádle, nebo úplně nahou. Baví mě ta chvíle, kdy žena poprvé fotky vidí, třeba i jen na displeji mé bezzrcadlovky. Ten úžas i  radost. Jak jí to sluší. Že si v ateliéru užije nádherný den, vizážistka jí krásně nalíčí. A já jí vytvořím životní fotky. Baví mě fotit normální ženy. Málokdy přijde modelka. Boudoir focení by si měla dopřát aspoň jednou za život každá žena.  Přichází plná nejistot, obav a odchází sebevědomá, spokojená sama se sebou. To je mé poslání, dar, který mám a s láskou a radostí předávám. Girl power!

Často se mě ptáte, jestli fotím na glamour jen samé mladé štíhlé supermodelky. A kde ty krásný ženský pořád beru. Nejlepší na tom je, že ty ženy potkáváme každý den na ulici, jen se je prostě musíme naučit vidět.

Retuše si jako fotograf dělám sama. Mám za sebou několik workshopů u Stanislava Petery. A workshopy na retuš miminek a focení newborn u Ivety Peterské z Bratislavy. Focení miminek je plné emocí a lásky, fotky v prvním roce života jsou ta nejlepší investice, ty proměny jsou fantastické, každý měsíc je děťátko jiné. To je mé druhé nejčastější a nejoblíbenější ateliérové focení. A děkuji rodičům, že mi dávají tu důvěru, jejich novou čerstvou lásku zvěčnit. A dát jí na moment ze své náruče. Polohování miminka je jemná prácička a výsledné fotky prostě stojí za to. Ten čas, kdy vaše novorozeňátko vypadá jako miminko je tak krátký. Dodnes si prohlížím fotky mého syna jako miminka a miluji je. I když on se na mě ve svých 6 letech zlobí, že si je prohlížím, a koulí očima v sloup, vím že ty fotky budou jednou krásná památka i pro něj. 

Děkuji vám, že můžu dělat práci, která mi dává smysl. A těším se na vás ve svém ateliéru, nebo při focení venku.

Reference žen, které sebraly odvahu

Jana

Boudoir focení bylo pro mě osvobozující. A jsem moc ráda, že jsem si pro tenhle pro mě nelehký počin, vybrala právě vás. Cítila jsem se uvolněná a v bezpečí, díky vašemu profesionálnímu přístupu a schopnosti vytvořit přátelskou atmosféru. Obrovský dík patří i vizážistce Štěpánce! Fotografie jsou plné elegance a ženskosti. Můžu vřele doporučit vaše služby každé ženě, která se chce cítit krásná a sebevědomá.​

Petra

Peti moc děkuju včera i při focení za super rychlou a profesionální spolupráci! Je s tebou opravdu radost pracovat! Nakonec jsem vybrala 17 fotek a to jsem dost třídila.. Světlo a tvoje práce je naprosto úžasná. Pokud by to šlo, později dovyberu další. A nebo se sebou ještě něco udělám, objednám nové prádlo a uděláme další focení.

Tvoje schopnost pracovat s různými tvary postavy a zdůraznit jedinečnost každé ženy je obdivuhodná. Fotografie přesně vyjadřují to, jak jsem se cítila během focení - krásná a sebejistá. Jsi skvělá fotografka, kterou mohu jednoznačně doporučit.

Ještě jednou děkuju za vše! 

Zuzka

Moc vám děkuji za nezapomenutelný zážitek!

Váš profesionální přístup a schopnost vytvořit pohodlné prostředí mi umožnily  si focení opravdu užít. Bylo to pro mě především vystoupení z mé komfortní zóny. Jen objednat se mi trvalo asi rok.. Nikdy bych nevěřila, že si budu užívat focení. Vaše vedení a rady ohledně póz a výrazů byly naprosto skvělé. Výsledné snímky jsou myslné a zároveň přirozené, přesně tak, jak jsem si představovala. Jste opravdu skvělá fotografka! 

Katka

Cítila jsem se u vás velmi vítaná a podpořená. Objednat si vizážistku byl výborný nápad. Během líčení jsem se stihla rozkoukat, prohlédnout si ateliér, který je mimochodem nádherně zařízený a je v něm příjemně. Vaše schopnost zachytit mě inteligentně a  sexy, mě překvapila..:-) Dostala jste na povrch mou sebejistotu a to je neuvěřitelné. Fotografie jsou důkazem hlavně vašeho umění a talentu. Byl to pro mě úžasný způsob, jak si připomenout, že jsem žena. A celkem pěkná..

​Jsem ráda, že jsem se rozhodla vybrat si vás, jako svou fotografku.

Kateřina

Glamour focení snímků bylo pro mě velkým krokem mimo mou komfortní zónu, ale vaše profesionalita a jemný přístup mě uklidňovaly. Výsledné fotografie jsou naprosto úchvatné. Neuvěřitelně jsem se těšila na výsledné fotky a musím říct, že jsem nadmíru spokojená. Vaše schopnost zachytit intimitu a eleganci v každém snímku je obdivuhodná. Děkuji, že jste mi pomohla objevit mojí novou stránku a mou ženskost.

PŘIPRAVIT, KE STARTU, JDEME FOTIT!

How it Works

Krok 01

Nalaďte se

na pohodu

Focení je příjemně ztrávený čas. Nevěříte? Nejdříve si probereme vaše očekávání, sladíme barvy a styl. Potom si na hodinku v klidu sednete, dáte si kávu a vizážistka vás promění ve vaši krásnější verzi. Zkušená fotografka, která si je jistá v tom co dělá, se pozná podle toho, že i za pár minut dokáže nafotit krásnou fotku. Metoda pokus a omyl, 2000 snímků na kartě a 4 hodiny společného trápení, to jsou začátky fotografů amatérů - nadšenců. Focení v profi ateliéru má být příjemné, svižné, s jasnou vizí. Vybrala jste si fotografku, styl, portfolio, svěřte se do jejích rukou, nechte se vést, důvěřujte jí a věřte, že vaše fotky budou nádherné. 

Krok 02

Buďte sama sebou 

Všechny ženy jsou krásné, a každá jsme originál. Je na fotografce vytáhnout z vás to nejlepší. Nejsou nefotogenické ženy, jen nešikovní fotografové.. Zahoďte strach, nervozitu. Jo a nemusíte pořád zatahovat bříško. Důležité je dýchat.. Myslete na výraz, ten dělá fotku. Usmát se očima. Jemné retuše, které fotografka umí, doladí detaily, záhyby, odlesky i otlačeniny. Vždy ale na fotce budete vy. I v kvalitní a nenásilné retuši tkví umění fotografa.

Krok 03

Fotky plné energie

Fotky k retuši si vybíráte sama. Fotografka vám ráda sdělí svůj názor. Ženám často pomůže vědět, kde se líbí ostatním. Fotografka také provede první selekci fotek. Ze všech nafocených fotek udělá galerii top fotek. rodinného portrétu bude potřeba domácí porada. Glamour fotky si naopak vyberte sama, jsou hlavně o výrazu. Proto dejte na svůj první dojem. Při vybírání máte vždy poslední slovo. Mým cílem je vytvořit takovou galerii fotek, že nebudete vědět, kterou vybrat dřív.. :-)

Krok 04

nevšední zážitek a Uchování vzpomínky

Věřím, že fotky ode mě budou ty nejšmrncovnější fotky, jaké kdy v životě budete mít. Fotky ze svatby jsou důležité, ale jsou vždy více o příběhu vašeho velkého dne. Zato boudoir fotky jsou jen vaše. O vás. Jsou nádhernou vzpomínkou . Oslavou ženské krásy, energie i radosti ze života.

rodinný portrét, to je nadčasová vzpomínka, žije s námi další desítky let, na zdech našich domovů. Newborn fotka spícího miminka, to je dechberoucí krása. Už nikdy ten okamžik nevrátíme, je nádherné ho zachytit na fotce. Společné rodinné fotky jsou pro mě to nejcennější z materiálních věcí, co doma mám.

bottom of page