top of page

Petra Rose Šebestová

Po studiu oboru Provoz a ekonomika na ČZU se rozhodla po víceletých fotografických zkušenostech věnovat fotografování profesionálně. Od roku 2003 získávají její fotografie každoročně ocenění v mnoha soutěžích v ČR i v zahraničí, publikuje v odborných periodikách a pořádá odborné fotografické semináře. 
edit-1139_edited.png

Můj příběh

S focením jsem začala  vážněji v 17 letech. Jednoho dne poslala do soutěže časopisu FotoVideo portrétní fotku mé rodiny, focenou na jednorázový foťák. A vyhrála 1.místo v soutěži Portrét roku. Cena pro vítěze byl nový fotoaparát. Tenkrát ještě na kinofilm.  A tak jsem začala fotit. Focení byl můj koníček až do mých 23 let, vždy jsem fotila hlavně portréty. Kamarádky, rodinu, svatby spolužáků.

Focení svateb jsou mé počátky. Tenhle příběh jsem slyšela už tolikrát, a přesně tak se udál i u mě. První rok jsem fotila 10 svateb, další rok jich bylo 30, a v roce 2006 to bylo 80 svateb, a tak se ze mě profesionální svatební fotograf. V letech 2007-2008 jsem fotila přes 100 svateb ročně a v ten moment jsem si uvědomila, že další takový rok už mě jistě zabije. Zdály se mi děsivé sny.. Že nemám film ve foťáku, že jedu na svatbu pozdě, nebo že pobíhám po obřadním místě a nemohu najít tu správnou nevěstu. Svatby jsou velice sezonní záležitost, a nafotit 80-120 svateb za 6 měsíců je prostě za hranicí lidských možností. A přesně v ten moment přišel nápad, otevřít si vlastní fotoateliér. A tak jsem se oklikou vrátila zpět k focení portrétů. Převážně žen.

 

Focení je má práce i způsob projevu. Sebevyjádření. Jsem ráda, že mohu dělat uměleckou profesi. Že tvořím. V tom  spatřuji jisté poslání. Mým záměrem není nic menšího, než vytvořit ty nejlepší životní fotky každé ženě, která ke mě do ateliéru vstoupí. A je jedno jestli přišla fotit boudoir styl ve spodním prádle, glamour portrét s nádhernou proměnou od mé vizážistky, nebo rodinný portrét s právě narozeným miminkem. 

Mou hlavní silou a schopností při focení, je ženu focením provézt. V praxi to vypadá tak, že nepřestanu za celou hodinu mluvit.. :-) Neustále směruji ženu skrze objektiv do té nejkrásnější a nejlichotivější pozice. Trvalo mi asi 3 roky, než jsem pochopila jak dobře nasvítit ženské křivky, různé typy obličeje, jak zvýraznit přednosti a potlačit nedostatky. Asi 2 roky jsem se učila pózování žen. S každou ženou fotím jiné pózy, použiji jiné doplňky, rekvizity.  

 

Ateliér Šebestová se zrodil před 17 lety, v ulici Ocelářská v Libni. Každý umělec potřebuje změnu a nové stimuly, proto jsem se v roce 2022  přestěhovala do většího a světlejšího prostoru v Sabinově ulici na Praze 3. Až po rekonstrukci prostoru jsem zjistila, že ve stejné ulici měl fotoateliér i Jan Saudek. Prostor je plný denního světla, okna do všech světových stran. V ateliéru jsou 2 oddělená, ale průchozí studia. 1 studio je více zařízené pro rodinný portrét a pro newborn focení miminek. A 2. větší studio je boudoir pokoj s postelí, stylově od začátku zařizován pro focení žen. Boudoir styl je to, co mou práci nejvíce vystihuje. To je můj hlavní BRAND.

Co nejraději fotím? 

Jsou to právě glamour a boudoir fotky žen. Zachytit ženu svůdně, ať už oblečenou, ve spodním prádle, nebo úplně nahou. Baví mě ta chvíle, kdy žena poprvé fotky vidí, třeba i jen na displeji mé bezzrcadlovky. Ten úžas i  radost. Jak jí to sluší. Že si v ateliéru užije nádherný den, vizážistka jí krásně nalíčí. A já jí vytvořím životní fotky. Baví mě fotit normální ženy. Málokdy přijde modelka. Boudoir focení by si měla dopřát aspoň jednou za život každá žena.  Přichází plná nejistot, obav a odchází sebevědomá, spokojená sama se sebou. To je mé poslání, dar, který mám a s láskou a radostí předávám. Girl power!

Často se mě ptáte, jestli fotím na glamour jen samé mladé štíhlé supermodelky. A kde ty krásný ženský pořád beru. Nejlepší na tom je, že ty ženy potkáváme každý den na ulici, jen se je prostě musíme naučit vidět.

Retuše si jako fotograf dělám sama. Mám za sebou několik workshopů u Stanislava Petery. A workshopy na retuš miminek a focení newborn u Ivety Peterské z Bratislavy. Focení miminek je plné emocí a lásky, fotky v prvním roce života jsou ta nejlepší investice, ty proměny jsou fantastické, každý měsíc je děťátko jiné. To je mé druhé nejčastější a nejoblíbenější ateliérové focení. A děkuji rodičům, že mi dávají tu důvěru, jejich novou čerstvou lásku zvěčnit. A dát jí na moment ze své náruče. Polohování miminka je jemná prácička a výsledné fotky prostě stojí za to. Ten čas, kdy vaše novorozeňátko vypadá jako miminko je tak krátký. Dodnes si prohlížím fotky mého syna jako miminka a miluji je. I když on se na mě ve svých 6 letech zlobí, že si je prohlížím, a koulí očima v sloup, vím že ty fotky budou jednou krásná památka i pro něj. 

Děkuji vám, že můžu dělat práci, která mi dává smysl. A těším se na vás ve svém ateliéru, nebo při focení venku.

Reference žen, které sebraly odvahu

Jana

Boudoir focení bylo pro mě osvobozující. A jsem moc ráda, že jsem si pro tenhle pro mě nelehký počin, vybrala právě vás. Cítila jsem se uvolněná a v bezpečí, díky vašemu profesionálnímu přístupu a schopnosti vytvořit přátelskou atmosféru. Obrovský dík patří i vizážistce Štěpánce! Fotografie jsou plné elegance a ženskosti. Můžu vřele doporučit vaše služby každé ženě, která se chce cítit krásná a sebevědomá.​

Petra

Peti moc děkuju včera i při focení za super rychlou a profesionální spolupráci! Je s tebou opravdu radost pracovat! Nakonec jsem vybrala 17 fotek a to jsem dost třídila.. Světlo a tvoje práce je naprosto úžasná. Pokud by to šlo, později dovyberu další. A nebo se sebou ještě něco udělám, objednám nové prádlo a uděláme další focení.

Tvoje schopnost pracovat s různými tvary postavy a zdůraznit jedinečnost každé ženy je obdivuhodná. Fotografie přesně vyjadřují to, jak jsem se cítila během focení - krásná a sebejistá. Jsi skvělá fotografka, kterou mohu jednoznačně doporučit.

Ještě jednou děkuju za vše! 

Zuzka

Moc vám děkuji za nezapomenutelný zážitek!

Váš profesionální přístup a schopnost vytvořit pohodlné prostředí mi umožnily  si focení opravdu užít. Bylo to pro mě především vystoupení z mé komfortní zóny. Jen objednat se mi trvalo asi rok.. Nikdy bych nevěřila, že si budu užívat focení. Vaše vedení a rady ohledně póz a výrazů byly naprosto skvělé. Výsledné snímky jsou myslné a zároveň přirozené, přesně tak, jak jsem si představovala. Jste opravdu skvělá fotografka! 

Katka

Cítila jsem se u vás velmi vítaná a podpořená. Objednat si vizážistku byl výborný nápad. Během líčení jsem se stihla rozkoukat, prohlédnout si ateliér, který je mimochodem nádherně zařízený a je v něm příjemně. Vaše schopnost zachytit mě inteligentně a  sexy, mě překvapila..:-) Dostala jste na povrch mou sebejistotu a to je neuvěřitelné. Fotografie jsou důkazem hlavně vašeho umění a talentu. Byl to pro mě úžasný způsob, jak si připomenout, že jsem žena. A celkem pěkná..

​Jsem ráda, že jsem se rozhodla vybrat si vás, jako svou fotografku.

Kateřina

Glamour focení snímků bylo pro mě velkým krokem mimo mou komfortní zónu, ale vaše profesionalita a jemný přístup mě uklidňovaly. Výsledné fotografie jsou naprosto úchvatné. Neuvěřitelně jsem se těšila na výsledné fotky a musím říct, že jsem nadmíru spokojená. Vaše schopnost zachytit intimitu a eleganci v každém snímku je obdivuhodná. Děkuji, že jste mi pomohla objevit mojí novou stránku a mou ženskost.

PŘIPRAVIT, KE STARTU, JDEME FOTIT!

How it Works

Krok 01

Nalaďte se

na pohodu

Focení je příjemně ztrávený čas. Nevěříte? Nejdříve si probereme vaše očekávání, sladíme barvy a styl. Potom si na hodinku v klidu sednete, dáte si kávu a vizážistka vás promění ve vaši krásnější verzi. Zkušená fotografka, která si je jistá v tom co dělá, se pozná podle toho, že i za pár minut dokáže nafotit krásnou fotku. Metoda pokus a omyl, 2000 snímků na kartě a 4 hodiny společného trápení, to jsou začátky fotografů amatérů - nadšenců. Focení v profi ateliéru má být příjemné, svižné, s jasnou vizí. Vybrala jste si fotografku, styl, portfolio, svěřte se do jejích rukou, nechte se vést, důvěřujte jí a věřte, že vaše fotky budou nádherné. 

Krok 02

Buďte sama sebou 

Všechny ženy jsou krásné, a každá jsme originál. Je na fotografce vytáhnout z vás to nejlepší. Nejsou nefotogenické ženy, jen nešikovní fotografové.. Zahoďte strach, nervozitu. Jo a nemusíte pořád zatahovat bříško. Důležité je dýchat.. Myslete na výraz, ten dělá fotku. Usmát se očima. Jemné retuše, které fotografka umí, doladí detaily, záhyby, odlesky i otlačeniny. Vždy ale na fotce budete vy. I v kvalitní a nenásilné retuši tkví umění fotografa.

Krok 03

Fotky plné energie

Fotky k retuši si vybíráte sama. Fotografka vám ráda sdělí svůj názor. Ženám často pomůže vědět, kde se líbí ostatním. Fotografka také provede první selekci fotek. Ze všech nafocených fotek udělá galerii top fotek. rodinného portrétu bude potřeba domácí porada. Glamour fotky si naopak vyberte sama, jsou hlavně o výrazu. Proto dejte na svůj první dojem. Při vybírání máte vždy poslední slovo. Mým cílem je vytvořit takovou galerii fotek, že nebudete vědět, kterou vybrat dřív.. :-)

Krok 04

nevšední zážitek a Uchování vzpomínky

Věřím, že fotky ode mě budou ty nejšmrncovnější fotky, jaké kdy v životě budete mít. Fotky ze svatby jsou důležité, ale jsou vždy více o příběhu vašeho velkého dne. Zato boudoir fotky jsou jen vaše. O vás. Jsou nádhernou vzpomínkou . Oslavou ženské krásy, energie i radosti ze života.

rodinný portrét, to je nadčasová vzpomínka, žije s námi další desítky let, na zdech našich domovů. Newborn fotka spícího miminka, to je dechberoucí krása. Už nikdy ten okamžik nevrátíme, je nádherné ho zachytit na fotce. Společné rodinné fotky jsou pro mě to nejcennější z materiálních věcí, co doma mám.

bottom of page