Petra Rose Šebestová

Po studiu oboru Provoz a ekonomika na ČZU se rozhodla po víceletých fotografických zkušenostech věnovat fotografování profesionálně. Od roku 2003 získaly její fotografie několik ocenění v ČR i v zahraničí, publikuje v odborných periodikách a pořádá odborné fotografické semináře. 
edit-1139_edited.png

S focením jsem začala hned po škole, v roce 2004. První velkou vášní bylo focení svateb. Absolvovala jsem desítky svatebních veletrhů, spolupracovala s předními svatebními agenturami v Čechách, i v zahraničí. V jeden rok jsem nafotila neuvěřitelných 120 svateb. Jsem povahou flegmatik, a to je na svatbě, kde je vždy velmi mnoho proměnných, které nejdou změnit, veliká výhoda. Mým snem je fotit svatby v New York City.

Nevěsty se mi postupně začaly ozývat, zda bych jim vyfotila nejdříve těhotenské bříško, a potom děti. Rodinné fotky. A tak vznikl fotoateliér. Focení dětí je pro mě radost. Děti jsou naprosto přirozené, ideální modelové. Miluji focení prvním roce života, kdy se miminko mění každý měsíc. Nejčastěji se fotí novorozenci, newborn focení. Dále děti se kolem 3 měsíce, kdy už se udrží na bříšku a smějí se na celý svět. Rodinné focení, když už dítě samo sedí, se fotí úplně samo, stačí aby bylo děťátko v dobré náladě. A největší zábava jsou 1.narozeniny s dortem, takzvané Cake Smash.

V roce 2010 jsem začala fotit glamour fotky. Zachytit ženu svůdně, ve spodním prádle, nebo úplně nahou, ale decentně, přirozený jemný akt. Glamour fotil dříve můj tehdejší manžel. A ačkoli mě bavilo fotit svatby, nevěsta si vždy vybrala raději fotografa. :-)  A i když jeho bavilo fotit spíše ženy ve stylu glamour, většina žen si na takové focení chtěla objednat raději fotografku. A tak jsem se vydala cestou focení glamour a naprosto jsem tomu propadla.

Je to náročný a obsáhlý obor focení. Byla to výzva a příležitost, učit se nové věci. Jak napózovat ženu, jak skrýt nějaké to kilo navíc, jak fotku dobře a vkusně retušovat. Byly to hodiny vzdělávání, workshopů a tréninku.

Často se mě ptáte, jestli fotím na glamour jen samé mladé štíhlé modelky. Možná to tak z mé galerie fotek vypadá, ale většinou fotím obyčejně krásné  ženy, převážně 30-40 let.

Vhodné pózování, tip kam dát ruce, jak se dívat, to vše vám při focení poradím. I to patří k práci fotografa. A samozřejmě retuše. I ty si jako fotograf ráda dělám sama. I když hodně za mě udělá dokonalá práce mých vizážistek. Na vás bude už jen pořádně si focení užítŽeny ode mě odchází spokojené nejen s fotkami, ale hlavně samy se sebou. A to je pro mě satisfakce. Fotky ode mě jim dělají radost. 

Proč si vybrat na focení právě mně  

GLAMOUR

1.200+

spokojených glamour žen

8+

let praxe

5+

certifikátů na focení a retuše

SVATBY

100+

oddacích míst

550+

spokojených nevěst

10+

let praxe

RODINA

500+

vyfocených těhotných žen

800+

rodin s dětmi

2+

certifikátů na newborn focení

Než se objednáte na focení

svatebni_fotograf_0051_edited_edited_edited
press to zoom
fotoatelier_rodinne_foto_deti_0050_edited
press to zoom
edit-3826
press to zoom
03_rodinne_foceni_116_edited
press to zoom
glamour_foto_ateliersebestova_282
press to zoom
1/1
 

Připravit, ke startu, jdeme na to!

Krok 01

Nalaďte se

na pohodu

Focení je příjemně ztrávený čas. Probereme si dopředu vaše očekávání, sladíme barvy a styl. V den focení už jen vše hoďte za hlavu a jděte si focení užít. Dobrý fotograf se pozná podle toho, že i za pár minut vykouzlí krásnou fotku. Proto je focení se mnou příjemné i pro ty z vás, kteří se neradi fotí. Už se těšíte?

Krok 02

Buďte sami

sebou 

Všichni lidé jsme originál a krásní. Na fotografovi je vytáhnout z vás, to nejlepší. Zahoďte nervozitu a nemusíte zatahovat břicho. Myslete na retuše, které fotografka umí. Vždycky to ale na fotce musíte zůstat vy. I v kvalitní a nenásilné retuši tkví umění fotografa.

Krok 03

Fotky plné energie

Fotky k retuším si vybíráte sami. U fotek dětí se vybírá jedna radost. U rodinného portrétu, kde vybírají nary čtvery oči, už bude výběr fotek na domácí poradu. Každopádně vy máte vždy poslední slovo. Fotografka vám usnadní práci tím, že z 300 nafocených fotek zpravidla vytvoří galerii z nejlepších 100.

Krok 04

Uchování vzpomínky

Fotka vypráví příběh. Je nádhernou vzpomínkou na vaše šťastné životní období. Ať už je to svatba, těhotenství, první krůčky vašeho miminka, nebo ženské svůdné glamour fotky, zamyslete se nad způsobem archivace. Z fotek můžeme společně vytvořit album, knížku, leporelo, nebo velký obraz do vaší ložnice.