top of page

Je čas zapojit teenagery do fotografického dobrodružství!

Aktualizováno: 8. 7.

Vážení rodiče a vážení náctiletí!

Příměstský Fotografický Tábor je tu. Je čas rozproudit kreativitu!


Představuji vám vzrušující novinku, projekt, který vznikl za podpory MČ Praha 3 - unikátní příměstský fotografický tábor pro náctileté! Pokud vaše teenka touží poznat svět fotografie, zdokonalit své dovednosti, objevit nové způsoby sebevyjádření, naučit se dobře zapózovat na každou momentku, tak je tenhle prázdninový týden to pravé místo pro ní.


Termín: 26.-30.8.2024
Co od týdne s fotografkou Petrou Rose očekávat?


Naše fotografické dobrodružství bude plné zábavných aktivit, které pohltí zájem každého teenagera. Zde je malý náhled toho, co je čeká..

  1. 1. Tipy o Fotografování na Sociální Sítě: V dnešní digitální éře jsou sociální sítě místem, kde se mladí lidé vyjadřují a sdílejí své životy. Provedu je technikami fotografování, které zaujmou jejich sledující, zanechají skvělý dojem, ale hlavní důraz je kladen na to, aby to na výsledných fotkách dívkám slušelo. Nejde jen o to, naučit se dokonale pózovat na selfíčku, protože to stejně už každá dospívající slečna ví. Jde o to, naučit se zapózovat a nastavit se krásně na každý objektiv. I když se fotí třeba s kamarádkami na koupališti.

  2. Den s Vizážistkou: Fotografie se netýká jen světla a pózy. I vizáž je důležitou součástí každého úspěšného snímku. Dívky se naučí základy líčení se skvělou vizážistkou Štěpánkou. Rady a tipy ohledně líčení dodají slečnám potřebnou sebedůvěru a fotografiím v jejich telefonu ještě větší lesk a půvab.

  3. Individuální Poradenství od Profíka: Focením žen se zabývám již 15 let a vím, že otázka sebedůvěry a ženské sebejistoty, a to nejen na fotkách, je problém leckteré dospělé ženy. Proto jsem se rozhodla dát vzniknout tomuto projektu, poskytnout rady a poradenství dospívajícím dívkám, které dnes prakticky žijí skrze své fotky, skrze sociální sítě. A jejich sebevědomí se prakticky utváří reakcemi na jejich příspěvky. I o hodnocení a vlastním sebepřijetí budeme během tábora v Ateliéru Šebestová mluvit. Ráda poskytnu vašim dětem neocenitelné rady a zpětnou vazbu k jejich fotkám. Budeme si prakticky rozebírat vzniklé fotografie a učit se na ně dívat okem fotografa, ale i obyčejného konzumenta a laika. Budou mít příležitost diskutovat o svých fotkách, získat inspiraci a zlepšit své dovednosti.

  4. Focení s Mobilem: Profesionální fotoaparáty jsou skvělé, ale ty nejsou v každodenním životě po ruce. I já mám většinu rodinných snímků ve svém iPhonu. Proto se tábor zaměřuje na to, jak dosáhnout úžasných výsledků s pomocí běžného mobilního telefonu.

  5. Vnímání světla: Druhá nejdůležitější věc, kterou by si absolventky tohoto hravého tábora měli odnést, je práce se světlem. Projdeme si základy, jak pracovat s bočním světlem z okna, jak fotit s protisvětlem, jak a kdy fotit venku. Jeden den se vydáme procházkou po Praze a budeme se učit vnímat světlo z hlavního světelného zdroje, ze sluníčka. A která je ta první nejdůležitější věc? To je pózování. Každá slečna i žena chce vypadat na výsledné fotce co nejlépe. To je absolutní priorita.Proč se zúčastnit?

Nejde jen o získání dovedností, ale také o budování sebevědomí, sebevyjádření a schopnosti vidět svět kolem sebe novýma očima. Prostředí Ateliéru Šebestová je prostředím podpory, kde se mladí lidé mohou cítit svobodně vyjádřit svou kreativitu a setkat se s dalšími nadšenými jedinci.


Jak se přihlásit?

Je to snadné! Stačí mi napsat na e-mail petra@ateliersebestova.cz a vyplnit přihlášku. Máme omezený počet míst, optimálně si představuji 6-8 teenek ve věku 13-17 let. Ráda na táboře uvítám i chlapce, i když krásné fotografie a chuť umět se postavit před objektiv, mají spíše dívky.

Udělejte svému teenagerovi radost a bookněte místo na této nezapomenutelné cestě do světa fotografie. Pokud se první turnus naplní, přidám ještě 26.-30.8.2024


Blíží se léto a bude plné zábavy, kreativity a nových dovedností! Nejen na našem příměstském fotografickém táboře.


Společně vytvoříme vzpomínky, z kterých budete čerpat celý život

Těším se na vás,

fotografka Petra Rose
75 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page