Spokojenost

8+ let

zkušeností

500+

vyfocených

žen

Dámská jízda

Na focení 

bude jen

fotografka,

vizážistka

a vy

Rychlost

Fotky si 

vybíráte

z online galerie

už 2.den

Pohoda

Příjemný

fotoateliér

a milá

fotografka

foceni-glamour-akty-boudoir

Co je boudoir focení? Co je glamour focení?

Focení aktů, boudoir
a glamour styl

 

Podle mého názoru je boudoir fotka o trochu více ženštější a přirozenější . I líčení je jemnější. Typický je pohled přes rameno, pramen vlasů přes 1 oko, rozmazané tělo zatímco obličej je ostrý. To všechno jsou typické znaky boudoir focení. Jinak v překladu znamená slovíčko boudoir doslova "ženský pokoj". Je tedy celkem předurčující, že i fotografka by měla být žena. Ateliér je na boudoir zařízený také v ženském stylu. Typické jsou polštáře, pastelové barvy, nebesa kolem postele. Často se dělají boudoir fotky v černobílé variantě.

Focení glamour je styl více zaměřený pro mužské oko. Pro glamour fotky je typická pootevřená pusa a pohled do objektivu. Jenže ne každé z nás, tenhle výraz sedí. Můžete pootevřenou pusu trénovat doma před zrcadlem, sluší většinou každé ženě. Glamour styl je více o barvách a vyzývavých pózách, je to líbivý styl z pánských časopisů, i když stále jde o focení ve spodním prádle. Nahota do glamour focení nepatří. Vždy ponechává divákovu oku fantazii. Glamour fotka je dráždivá a svůdná, přesto publikovatelná.

Akt od fotografky

Akty žen fotím ráda, ale většinou v publikovatelné podobě, tedy tak, aby nebylo nic vidět..:) Sedí mi glamour styl i boudoir, a decentní akty žen. Miluji i fotky světlo/stín, ty se fotí u černého pozadí. V galerii fotek u černého pozadí moc nemám, ale to právě proto, že nejsou většinou publikovatelné..:) Focení aktů žen bývá mužská doména, většina fotografů začíná s focením právě proto, aby mohli fotit ženské akty.

Z mé zkušenosti mohu říct, že je to velice náročná disciplína, protože většina žen "smrtelnic", nemá ani zdaleka tak dokonalou postavu, kterou vídáme v přeretušovaných kalendářích. Je potřeba ke každé ženě přistupovat citlivě, ujasnit si její představy. Navodit příjemnou atmosféru. A výslednou fotku nastylizovat tak, aby žena vypadala co nejlichotivěji. Zároveň vkusně a citlivě zapojit retuše, s kterými výsledná fotka teprve prokoukne.

Při našem společném tvůrčím procesu focení se mi často stává, že se mi ženy svěří se svými strachy a obavami. Pořízení vlastních fotek berou jako vystoupení ze své komfortní zóny, nevěří v dobrý výsledek. Takový postoj musíme postupně společně odbourat. Spolupráce s fotografem není nutné zlo, je to příjemná radostná událost. A tak se k tomu snažte přistupovat. Zkusit se má v životě všechno, tak nad tím zkuste tolik nepřemýšlet a zkuste si focení užít. Věřit, že výsledné fotky budou stát za to. Pojďte si udělat radost.

Často ve své praxi fotografky slýchám..

"Nejsem fotogenická, na žádné fotografii nevypadám dobře ...
Obávám se, že se mnou nebudete mít lehkou práci..
Budu vypadat jako blázen, určitě se mi nebude nic líbit ...

Mám moc velký nos, nesymetrický obličej, špatné vlasy, špatnou pleť, apod. ..
Myslím, že jediné kde vypadám trochu dobře,
je když nevím, že mě někdo fotí  ...
Snažila jsem se do focení zhubnout, ale nějak mi to nevyšlo ... "

Možná jste se při čtení těchto řádků s některými tvrzeními ztotožnili, máte stejné obavy. Na jednu stranu vám rozumím, podobnými obavami trpí většina z nás.

To co jsem během své práce objevila je, že polovina úspěchu spočívá právě v odhalení takových nejistot. Pokuste se nesoustředit se na to, jestli náhodou nemáte dvě brady, povolené břicho..

Zkusíte se soustředit na vaše sebevědomí, na psychickou pohodu a na výraz. Spokojenost sama se sebou, to je klíčem úspěchu.

 Má práce fotografky je najít perfektní esenci sympatického výrazu, okolního prostředí ateliéru, optimálního osvětlení scény, vyzdvihnout vaší ženskou podstatu. Nakonec zapojím svou „velkou zbraň“, a to je 14 let praxe fotografa. Ta mi umožní skloubit správné nastavení parametrů ve fotoaparátu, výběr ohniska objektivu, vhodné využití přirozeného světla a orámování výsledného snímku. Tak abyste z výsledné fotografie vykoukla Vy a Vaše osobní kouzlo.

Retuše glamour fotografií

Nemusíte mít perfektní postavu a tvář, nemusíte umět pózovat, postarám o to, že budete na výsledné fotce vypadat co nejlépe. Občas se před focením objeví opar, modřina nebo vyrážka. Tím se nestresujte. Žijeme v době digitálních retuší a po dohodě s fotografkou si můžete nechat zaretušovat různé vady na kráse.

Fotografie, které vídáte v módních časopisech jsou focené s profesionálními modelkami, a i přesto se několik desítek hodin retušují. I já provádím retuše, i když daleko citlivěji. Mou prioritou je, že retuše by neměly být na první pohled znát, žena si musí zůstat podobná. Nicméně uvidíte, že drobná vylepšení na kráse vás na výsledné fotografii potěší.