top of page
boudoir-fotky-od-fotografky.jpg
glamour-fotka-nej-darek-pro-muze_edited.jpg

glamour focení, boudoir styl
i hravý akt od fotografky

 

glamour-foto-atelier-sebestova.jpg

Co je boudoir focení? Co je glamour focení?

i vy můžete mít krásné fotky

 

Glamour nebo Boudoir? To není důležité. Hlavní je chuť a odhodlání získat své fotky snů. Chcete mít krásné fotky? Uvažujete o tom už delší dobu? Vaše kamarádka už ve fotoateliéru byla? V tom případě si vás tahle zkušenost volá. A věřte mi, že to nejtěžší na celém procesu, je objednat se. Udělat si v diáři místo jen sama pro sebe.

Více o boudoir stylu

Boudoir je styl focení, který oslavuje ženskost. Líčení a úprava vlasů vám dodá odvahu. Boudoir, to jsou smyslné fotografie ve spodním prádle. Odhalují kůži, ale je na vás, jak moc. I spadlá košile z ramene dokáže být sexy a rafinovaná. Pro boudoir je typický pohled přes rameno, pramen vlasů přes oko, obličej a oči jsou ostré, zbylá část těla bývá rozostřená nízkou clonou objektivu. Fotky jsou plné intimity, tajemství, náznaků a kouzelné ženské energie. Žena napůl zahalená v  košili, svetříku,  v krajkovém županu. To nechává divákovi prostor k fantazii.

Boudoir v překladu z francouzštiny, znamená "ženský pokoj". Se smyslnými fotkami tak název nesouvisí, nicméně je jasné, že focení Boudoir by měla být dámská jízda. Na focení můžete přijít s kamarádkou. Fotit se ale budete každá zvlášť. Na konci obou fotosetů většinou dělám portrét obou žen dohromady, který ode mě dostanete jako dárek. Dárek na úžasný zážitek, který jste se rozhodly užít si společně. Oslavte svoje přátelství nevšedním zážitkem.

Více o glamour stylu

Glamour styl je zářivý portrét ženy. Styl glamour je více barevný, blýskavý. Klade důraz na dokonalý make-up a vlasy. Glamour v doslovném překladu znamená půvabná, přitažlivá, okouzlující. Zachytit ženu krásnou, o to jde u glamour stylu především. 

Glamour fotka je svůdná, nevšedně krásná, publikovatelná. Glamour fotografie se zaměřuje na krásu, šarm a eleganci.

 Žena na glamour fotografiích mívá výraznější make-up, styling, typické jsou výrazné šperky. Retuše v glamour fotografii mohou být intenzivnější, usilují o vytvoření dokonalejší pleti.

Pro glamour portrét máme i typický výraz. Je to pootevřená pusa a sebevědomý pohled do objektivu. Rozhodla jste se nechat si vytvořit krásné fotky poprvé v životě?  Nechte pózování i styling na fotografce. Poradí vám. Povede vás. Pustí větrák do vlasů. Výraz často bývá jen náhodný okamžik, setina vteřiny, kterou fotografka s citem dokáže zachytit.

Na glamour focení můžete přijít se svou kamarádkou, maminkou a nebo na posledních 15 minut přizvat vašeho partnera.

 se na svoje fotky poprvé podíváte, chci abyste si řekla.. "Tak tady mi to opravdu sluší. Nevěřila bych, že někdy budu mít tak krásné fotografie!" To je můj cíl. Má životní mise fotografky.

Dopřejte si profi focení

Váháte, jestli jít do spodního prádla, nebo si dopřát "jen" krásný zářivý glamour portrét?  Osobně si myslím, že když už se žena odhodlá objednat se na focení, není prioritou, vybrat si jeden ze stylů. Prostě přibalte krásné spodní prádlo sebou a moc nad tím nepřemýšlejte. :-) Vždy je možné nafotit boudoir, portrét i glamour styl. A kdo ví, třeba i nějaký akt.

Styly fotek i pózy se různě prolínají, něco vám půjde lépe a něco hůře. Než se vypravíte na focení, je dobré stáhnout si pár fotek jako vzor. Fotografce je ukážete před focením, jako inspiraci. Vyberete si fotky z galerie, které vás nejvíce oslovily. 

Vybírání fotek

Fotky z vaší vlastní galerie budete vybírat spolu s fotografkou. Fotky, kde se sama sobě budete líbit. Uvidíte, že na fotkách budete vypadat fantasticky. Nejlepší variantou bývá, že si týden po focení uděláte k večeru čas, a přijdete si fotky vybrat do ateliéru. Z 300-400 nafocených fotek fotografka vytvoří výběrovou galerii. Většinou to bývá kolem 100 záběrů. Vybrat z nich 10 top, bývá oříšek. Klidně si na to můžete přizvat na pomoc kamarádku, manžela, nebo třeba sestru.

Pózování

Hlavním know-how fotografky je, že umí napózovat všechny typy postav. Většina žen má své přednosti, ale také i nějaké nedostatky. A během focení se přesně navede žena do pózy tak, abyste vypadala co nejlépe. Pro ženy "nemodelky" bývá nejtěžší pózovat ve stoje. Proto papírová pozadí v Ateliéru Šebestová už nenajdete. 

Má zkušenost fotografky z ateliérů je taková, že kdokoliv si na papírovou roli nekonečného pozadí stoupne, prostě ztuhne.

Ateliér Šebestová je vybavený postelí, sedačkami, kožešinami, dýchne na vás styl Boho. Hned poznáte, že prostor utvářela žena. Typické jsou polštáře, pastelové barvy, záclony jako nebesa kolem postele. Ty miluji, protože umožňují fotit různé průhledy a vytvářejí romantickou, intimní atmosféru. 

Retuše fotek vás potěší

Nemusíte mít perfektní postavu a tvář, nemusíte umět pózovat, fotografka se postará o to, že budete na výsledné fotce vypadat co nejlépe. Občas se před focením objeví pupínek, opar, modřina, vyrážka. Tím se nestresujte. Žijeme v době digitálních retuší a po dohodě s fotografkou si můžete nechat zaretušovat téměř cokoliv. Například i jizvu nebo tetování. A svou skvělou práci odvede i paní vizážistka.

Fotografie, které na nás shlížejí s billboardů, a které vídáme v módních časopisech,  jsou focené s profesionálními modelkami. A přesto se každá fotka retušuje několik hodin, než jde do tisku.

I já provádím retuše, i když daleko citlivěji. Myslím si, že retuše by neměly být na první pohled znát, žena si musí zůstat podobná. Nicméně uvidíte, že drobné "opravy" vás na finální fotografii potěší.

černobílé Akty od fotografky

 

Akty žen fotím většinou v publikovatelné podobě. Miluji fotky světlo/stín, které se fotí  u tmavého pozadí. Skvěle fungují  k těhotenskému focení ale i  k párovým fotkám jako obraz do ložnice.

Focení aktů žen bývá mužská doména, většina fotografů začíná s focením právě proto, aby mohli fotit ženské akty.

Z mé zkušenosti mohu říct, že je to velice náročná disciplína, protože většina nás žen "smrtelnic", prostě nemá ani zdaleka tak dokonalou postavu, kterou vídáme v přeretušovaných Playboy kalendářích. Je potřeba ke každé ženě přistupovat citlivě, ujasnit si její představy. Navodit příjemnou atmosféru. A výslednou fotku nastylizovat tak, aby žena vypadala co nejlichotivěji. Zároveň vkusně a citlivě zapojit retuše, s kterými výsledná fotka teprve prokoukne. Dlouhonohé kalendáře vyzáblých žen s velkými přírodními prsy jsou hříčky přírody. 

Všechny skvělé věci v životě ,většinou vznikají až po vystoupení z komfortní zóny

Při společném tvůrčím procesu focení se mi často stává, že se mi ženy svěří se svými strachy a obavami. Pořízení vlastních fotek berou jako vystoupení ze své komfortní zóny, nevěří v dobrý výsledek. A nebo věří v mé schopnosti, ale zároveň nevěří, že to půjde s nimi.Takový postoj musíme postupně společně odbourat.

Spolupráce s fotografkou není nutné zlo, je to příjemná radostná událost. Nevšední zážitek. A tak se k tomu snažte přistupovat. Zkusit se má v životě všechno. Tak nad tím tolik nepřemýšlejte. Věřím, že i Vy si nakonec focení užijete. A Vy mi zase zkuste věřit, že výsledné fotky budou stát za to. Pojďte si udělat radost. Některé z mých zákaznic si focení natolik oblíbí, že se odhodlají přijít opakovaně. Například příště vezmou na focení svou dospívající dceru, nebo přesvědčí svého manžela. Takový obrat v uvažování mi dělá radost. Těším se, až vytvořím krásné fotky i Vám. 

Objeví se mé fotky někde?

Povolení ke zveřejnění fotografií bývá citlivé téma především u boudoir fotek ve spodním prádle.  Jsou to velice osobní sety fotografií. A záleží na Vašem přístupu k fotkám, a k sobě samé. Plánujete fotkami potěšit jen oči vašeho muže? Potom souhlas k použití fotek nedáte. Plánujete se s fotkami pochlubit na sociálních sítích, ukázat je kamarádkám, udělat radost sama sobě a sdílení fotek vám nevadí? Jako fotografku mě samozřejmě potěší, sdílet aktuální fotky, které u mě v ateliéru vznikají. A jako vy jste si mě vybrala podle portfolia fotek jiných žen, i dalším budoucím ženám dodáte odvahu tím, že uvidí nové fotky ode mě z ateliéru. 

Každopádně to, jestli se Vaše fotky objeví v mé prezentaci, záleží POUZE na Vás

Superschopnost

fotografky

15 let

zkušeností

cit pro okamžik

a pózování

žen

Dámská jízda

Focení je

dámská jízda!

Jen vy,

fotografka a

vizážistka.

Váš úhel pohledu

TOP fotky

pro retuš 

vybíráte

sama

Zážitek v ateliéru

Nevšední

zážitek, který

vám zvedne

vaší

sebedůvěru

ve své praxi fotografky

často slýchám..

"Nejsem fotogenická, na žádné fotografii nevypadám dobře ...


Obávám se, že se mnou nebudete mít lehkou práci..


Budu vypadat jako blázen, určitě se mi nebude nic líbit ...

Mám moc velký nos, nesymetrický obličej, špatné vlasy, špatnou pleť, apod. ..


Myslím, že jediné kde vypadám trochu dobře, je když nevím, že mě někdo fotí  ...


Snažila jsem se do focení zhubnout, ale nějak to nevyšlo ... "

Možná jste se při čtení těchto řádků s některými tvrzeními ztotožnila, máte stejné obavy. Na jednu stranu vám rozumím, podobnými obavami trpí většina žen.

To, co jsem během své práce objevila, je že polovina úspěchu spočívá právě v odhalení takových nejistot. Pokuste se nesoustředit se na to, jestli náhodou nemáte dvě brady, povolené břicho, apod. Na to se soustředí fotografka, aby vhodným napózovaním docílila nejlepších výsledků.

Vy se zkuste soustředit na vás, vaše sebevědomí, na psychickou pohodu a na výraz. Spokojenost sama se sebou, to je klíčem úspěchu. Usmát se očima, uvolnit se. Užít si být fotografovaná.

 Má práce fotografky je najít perfektní esenci sympatického výrazu, okolního prostředí ateliéru, optimálního osvětlení scény, vyzdvihnout vaší ženskou podstatu. Nakonec zapojím svou „velkou zbraň“, a to je schopnost nádherně napózovat každou ženu. Všechny typy postav, 20, 30,40, 50 i 60 let. A všechny tvary obličejů. Každá žena může vypadat na fotkách krásně. Tuhle pravdu mě naučila 15 letá praxe fotografa. Umožňuje mi skloubit správné nastavení parametrů ve fotoaparátu, výběr ohniska objektivu, vhodné využití přirozeného světla, případné doplnění zábleskového světla a odrazných desek  a celková kompozice výsledného snímku.

To všechno proto, abyste z výsledné fotografie vykoukla ve své kráse a se svým osobním kouzlem.

Nejžádanější balíček focení

bottom of page