top of page
glamour_foto_ateliersebestova_282_edited
vseff-4636 kopie_edited_edited_edited.jp
glamour_foto_ateliersebestova_276_edited

Co je boudoir focení? Co je glamour focení?

Focení aktů, boudoir
a glamour styl

Boudoir nebo Glamour?

Podle mého názoru není ve stylu glamour a boudoir zas až takový rozdíl. Boudoir styl je více ženštější a přirozenější. Líčení je jemnější. Typický je pohled přes rameno, pramen vlasů přes oko, obličej nebo jen oči jsou ostré, zbylá část těla rozostřená nízkou clonou objektivu. Boudoir je v překladu doslova "ženský pokoj". Je tedy celkem předurčující, že i fotografka, vizážistka, případně stylistka, by měla být žena.

Ateliér je na boudoir focení zařízený v jemném ženském stylu. Typické jsou polštáře, pastelové barvy, záclony kolem postele, které umožňují fotit různé průhledy. Boudoir fotky se často dělají v černobílé variantě.

Focení glamour je styl zaměřený více pro mužské oko. Pro glamour fotky je typická pootevřená pusa a sebevědomý pohled do objektivu. Jenže ne každé z nás, tenhle výraz sedí. Můžete pootevřenou pusu trénovat doma před zrcadlem, sluší většinou každé ženě. Glamour styl je více o barvách a vyzývavých pózách, je to líbivý styl z pánských časopisů, i když stále jde o focení ve spodním prádle. Nahota a styl Playboy do glamour focení už nepatří. Glamour vždy ponechává divákovu oku fantazii. Glamour fotka je dráždivá a svůdná, přesto publikovatelná.

Osobně si myslím, že když už se žena odhodlá objednat se na focení, není prioritou, aby si vybrala jeden ze stylů. Vždy je možné, nafotit oba styly zároveň. Styl fotek i pózy se různě prolínají, něco vám půjde lépe a něco hůř. Vyberete si potom ty fotky, kde budete vypadat fantasticky.

Retuše fotografií vás potěší

Nemusíte mít perfektní postavu a tvář, nemusíte umět pózovat, fotografka se postará o to, že budete na výsledné fotce vypadat co nejlépe. Občas se před focením objeví opar, modřina nebo vyrážka. Tím se nestresujte. Žijeme v době digitálních retuší a po dohodě s fotografkou si můžete nechat zaretušovat téměř cokoliv. Například i jizvu nebo tetování.

Fotografie, které na nás shlížejí s billboardů a které vídáme v módních časopisech,  jsou focené s profesionálními modelkami. A přesto se několik hodin retušují.

I já provádím retuše, i když daleko citlivěji. Mou prioritou je, že retuše by neměly být na první pohled znát, žena si musí zůstat podobná. Nicméně uvidíte, že drobná vylepšení na kráse vás na výsledné fotografii potěší.

Akt od fotografky

 

Akty žen fotím ráda, ale většinou v publikovatelné podobě, tedy tak, aby nebylo nic vidět..:) Sedí mi glamour styl i boudoir, a decentní akty žen. Miluji fotky světlo/stín, které se fotí u černého pozadí. Focení aktů žen bývá mužská doména, většina fotografů začíná s focením právě proto, aby mohli fotit ženské akty.

Z mé zkušenosti mohu říct, že je to velice náročná disciplína, protože většina žen "smrtelnic", nemá ani zdaleka tak dokonalou postavu, kterou vídáme v přeretušovaných kalendářích. Je potřeba ke každé ženě přistupovat citlivě, ujasnit si její představy. Navodit příjemnou atmosféru. A výslednou fotku nastylizovat tak, aby žena vypadala co nejlichotivěji. Zároveň vkusně a citlivě zapojit retuše, s kterými výsledná fotka teprve prokoukne.

Při našem společném tvůrčím procesu focení se mi často stává, že se mi ženy svěří se svými strachy a obavami. Pořízení vlastních fotek berou jako vystoupení ze své komfortní zóny, nevěří v dobrý výsledek. Takový postoj musíme postupně společně odbourat. Spolupráce s fotografem není nutné zlo, je to příjemná radostná událost. A tak se k tomu snažte přistupovat. Zkusit se má v životě všechno, tak nad tím tolik nepřemýšlejte a uvidíte, že si nakonec focení užijete. Věřte, že výsledné fotky budou stát za to. Pojďte si udělat radost.

Spokojenost