top of page

Spokojenost

8+ let

zkušeností

500+

vyfocených

žen

Dámská jízda

Na focení 

bude jen

fotografka,

vizážistka

a vy

Rychlost

Fotky si 

vybíráte

z online galerie

už 2.den

Pohoda

Příjemný

fotoateliér

a milá

fotografka

foceni-glamour-akty-boudoir

Co je boudoir focení? Co je glamour focení?

Focení aktů, boudoir
a glamour styl

Podle mého názoru je boudoir fotka o trochu více ženštější a přirozenější . I líčení je jemnější. Typický je pohled přes rameno, pramen vlasů přes 1 oko, rozmazané tělo zatímco obličej je ostrý. To všechno jsou typické znaky boudoir focení. Jinak v překladu znamená slovíčko boudoir doslova "ženský pokoj". Je tedy celkem předurčující, že i fotografka by měla být žena. Ateliér je na boudoir zařízený také v ženském stylu. Typické jsou polštáře, pastelové barvy, nebesa kolem postele. Často se dělají boudoir fotky v černobílé variantě.

Focení glamour je styl více zaměřený pro mužské oko. Pro glamour fotky je typická pootevřená pusa a pohled do objektivu. Jenže ne každé z nás, tenhle výraz sedí. Můžete pootevřenou pusu trénovat doma před zrcadlem, sluší většinou každé ženě. Glamour styl je více o barvách a vyzývavých pózách, je to líbivý styl z pánských časopisů, i když stále jde o focení ve spodním prádle. Nahota do glamour focení nepatří. Vždy ponechává divákovu oku fantazii. Glamour fotka je dráždivá a svůdná, přesto publikovatelná.

Retuše glamour fotografií

Nemusíte mít perfektní postavu a tvář, nemusíte umět pózovat, postarám o to, že budete na výsledné fotce vypadat co nejlépe. Občas se před focením objeví opar, modřina nebo vyrážka. Tím se nestresujte. Žijeme v době digitálních retuší a po dohodě s fotografkou si můžete nechat zaretušovat různé vady na kráse.

Fotografie, které vídáte v módních časopisech jsou focené s profesionálními modelkami, a i přesto se několik desítek hodin retušují. I já provádím retuše, i když daleko citlivěji. Mou prioritou je, že retuše by neměly být na první pohled znát, žena si musí zůstat podobná. Nicméně uvidíte, že drobná vylepšení na kráse vás na výsledné fotografii potěší.