top of page

5 Nejlepších rozhodnutí roku 2022

Aktualizováno: 31. 1. 2023

Rok 2022 je za námi a Nový rok je nádherná chvíle nejen pro nová předsevzetí, ale i pro malé ohlédnutí zpět..

Nevím jak vy, ale pro mě byl rok 2022 hodně turbulentní a plný změn. Které mě posunuly v mém vývoji nejvíce?


  1. Pořídila jsem si Sony alpha III2. Přechod na Mac, čip M1


Neskutečné urychlení práce. A celkově vztahu k času stráveném u počítače. Nutnost změny jsem si uvědomila jednoho dne v kavárně. Otevřela jsem mé MSI. 10 minut se načítalo Windows. Potom to zamrzlo. Pak se nechtělo spojit Wi-Fi. Nakonec se comp kvůli aktualizaci Photoshopu zasekl a já ho mohla opět s klidem po 20 minutách zaklapnout. Od té doby co mám Mac ani nevím, co je to restart.


3. Výpověď z ateliéru na Harfě


Obrovská změna v ostrosti fotekObrovská změna v ostrosti foteObrovská změna v ostrosti fotObrovská změna v ostrosti foObrovská změna v ostrosti fObrovská změna v ostrosti Obrovská změna v ostrostiObrovská změna v ostrostObrovská změna v ostrosObrovská změna v ostroObrovská změna v ostrObrovská změna v ostObrovská změna v osObrovská změna v oObrovská změna v Obrovská změna vObrovská změna Obrovská změnaObrovská změnObrovská změObrovská zmObrovská zObrovská ObrovskáObrovskObrovsObrovObroObrObOBylo to 5 minut po 12. Ve starObrovská změna v ostrosti fotek.

.ém ateliéru jsem byla 14 let a poslední 2 roky jsem si říkala, že už se mi chce pryč. Prostor mě neinspiroval, nemohla jsem tam udělat žádnou změnu, protože jsem pronájem sdílela s mým bývalým manželem. Zkrátka do práce jsem se netěšila. Spadl mi obrovský kámen ze srdce když jsem dostala výpověď. A to jsem přitom absolutně netušila, kam půjdu.


4. Nový ateliér, to byla změna tisíciletí


Byla jsem snad na 10 prohlídkách a vlastně se mi nic nelíbilo. Všude bylo nějaké ale. Nakonec jsem byla už před podpisem smlouvy na jeden byt nedaleko Harfy. Bylo to ve stejné ulici jako můj ateliér, rozumově výborná volba. Ale měla jsem z toho tíživý pocit a na poslední chvíli couvla. Potom přišel prostor v Sabinova, a to byla láska na první pohled. I když bylo nutné vzít si půjčku na rekonstrukci, nelituji. Je to místo, kde jsem dokázala sama sebe vidět za 5 i ta 10 let.


5. Workshop na Newborn focení


Fotky slovenské fotografky Ivety Peterské jsem sledovala už delší dobu. A v únoru mi to konečně vyšlo. Má cesta do Bratislavy na její workshop byl proste skvělý tah. Během jediného dne jsem se naučila víc než za rok z různých YouTube videí z celého světa. Přijela jsem tak nabitá, že hned během jara jsem nafotila snad 20 miminek z okolí. Nyní plánuju i focení v porodnici a porod samotný. Práce s novorozeňátky mě neskutečně baví a každé mě focení je lepší.


Těším se, co nám přinese rok 2023


A těším se na vás, při společném focení 📸


56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page