top of page

Něžné newborn focení

rodinne-newborn-foceni-praha_edited.jpg
rodinne-foceni-s-miminkem.jpg

Rodinné focení s newborn miminkem

Focení novorozenců v Praze

Newborn focení je focení novorozeného miminka. Doporučuje se do 14 dní od narození. U starších miminek se stále mohou nafotit nádherné lifestyle fotografie s vaší novou láskou, nicméně už miminko většinou nespí.

Fotoateliér je pro focení novorozeňátek nezbytný. Poskytuje potřebné zázemí, správnou teplotu, vybavení. Fotky spícího miminka jsou něžné a plné lásky. Stojí za tu malou nepohodu, kdy se maminka 10 dní po porodu musí vypravit s celou rodinou mimo domov.

Vhodné osvětlení je pro novorozeňátka důležité. Běžné zábleskové světlo (například na fotoaparátu) by se na miminka nemělo používat, může narušit oční pozadí. V Ateliéru Šebestová je speciální newborn zábleskové světlo s velikou odrazovou parabolou. Ta má jemné rozptýlené světlo a je speciálně určená pro newborn fotografii. Záblesk dopadá na spící miminko odrazem. 

Co vzít sebou na focení s miminkem?

Na focení vezměte běžnou výbavu co vozíte v kočárku. Oblečení ani doplňky brát pro nejmenšího člena rodiny nemusíte. Pro vás ale tašku s oblečením zabalte. Maminkám sluší pastelové tóny, šaty s hezkým výstřihem, nebo zajímavými rukávy. Tatínkovi zabalte bílou košili. Miminko se fotí buď nahé a nebo zabalené do barevných wrapů. Vše je součástí vybavení ateliéru. Baby studio je plné deček, košíčků, čelenek, čepiček, to ve všech různých odstínech.

Jediné, co můžete před focením s fotografkou poladit, jsou vaše oblíbené barvy. Nature focení je bílá barva. Černé nebo tmavě hnědé pozadí zase skvěle ladí k mužským rukám a k detailům nožiček. Pro kluka doporučuji olivově zelenou a petrolejový odstín, krásné jsou ale i béžová a světle hnědá. K holčičkám kromě růžové a fialové barvy dávám ráda tělové a béžové tóny, ale i žlutá je krásná.

Jak probíhá newborn focení?

Dodrželi jste instrukce jak miminko na focení připravit?  V tom případě si během první hodinky focení odpočinete. V ateliéru si můžete dát kávu, čaj, udělat si pohodu. Můžete si lehnout na postel, dát si nohy nahoru, krátký relax je v prvním měsíci po narození miminka dar z nebes.

V druhé hodině focení přichází na scénu rodiče, případně starší sourozenec. Fotí se společné rodinné portréty. Zachytit nově vzniklý cit, lásku a pohodu v rodině, sourozeneckou lásku i obdiv.

Při rodinném focení se soustřeďuji především na maminku. Aby na fotkách vypadala krásně. Bříško, které se ještě po porodu nevrátilo zpět, vhodnou pózou vůbec nemusí být vidět. Také hormony mohou pracovat a odlesky na čele vyřeší jednoduše papírový kapesník. Pokud se ale chcete cítit při focení opravdu dobře, doporučuji se během 1.hodiny, kdy se fotí spící miminko, nechat nalíčit od vizážistky. Jde o líčení jemné a přirozené a fotkám dodá šmrnc.

Proč si vybrat Ateliér Šebestová?

Petra Rose je certifikovaná fotografka na newborn focení. To znamená, že umí bezpečné napolohovat narozené miminko, ma za sebou kurz 1.pomoci a v neposlední řadě technicky ovládá svícení a nastavení fotopřístroje tak dobře, že může plnou pozornost věnovat jen a jen miminku. Bezpečnost a pohodlí děťátka je vždy na 1.místě.

Focení miminek je dále o lazení polohy a rekvizit, o výrazu miminka. Byla by škoda propásnout úsměv miminka jen proto, že fotograf nezvládne nastavit správný čas nebo clonu na fotoaparátu. Proto by se newborn focením měli zabývat zkušení fotografové.

Většina fotMiminka nejčastěji objednávám na 9:30 nebo na 13:30. Přibližně první hodinu se fotí spící miminko, a to samotné. Potom přijde čas na lehkou svačinku. Aby děťátko vydrželo klidné a spokojené. Tím přirozeně vzniknou fotky s maminkou. A na konci je společné rodinné focení s miminkem. Se starším sourozencem je proto ideální přijít až na druhou hodinu focení.

Balíčky FAMILY focení u šebestový

Čekáte miminko a ráda byste si zarezervovala newborn focení? Nejlepší čas na rezervaci je ještě před porodem, přesný den focení se dá doupravit podle dne, kdy vás pustí z porodnice. Obecné doporučení je fotit do 14 dnů věku, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že focení je ideální absolvovat v 7-9 dni od narození. U předčasně narozených miminek to může být až 21.den.

Doporučuji vybrat prostřední Balíček #B s 10 fotkami. 2 hod focení jsou pro miminko ideální, je prostor miminko nakrmit, přebalit, utišit. Plnujete na focení vzít i babičku a staršího sourozence? Klidně objednejte Balíček #C s 20 fotkami. Babička si bude chtít vybrat svoje fotografie. A společný obraz na plátně jí potěší. Fotokniha se dá doobjednat ve více kusech. Krásnější dárek pro příbuzné k narození miminka si neumím představit..:-)

_DSC3691 kopie 2_edited.jpg

5 důvodů, proč si vybrat ateliér Šebestová

1) Fotky si vybíráte sami

Během 2-3 hodinového focení fotografka nafotí přes 200 fotek. Ve výběrové galerii je většinou 100 nejlepších fotek. Z nich si vybíráte sami ty své. Výběr můžete udělat sami v klidu domova, nebo se v týdnu po focení zastavit v ateliéru a prohlédnout si fotky s fotografkou. Ta vám může dát své tipy, ale Váš úhel pohledu je rozhodující.

2) Milá fotografka s praxí i certifikací

Newborn focení je jedna z nejnáročnějších disciplín. ​Newborn workshopy i praxe jsou nutností. Fotograf musí být schopen zajistit kvalitní podmínky, také mít kurz první pomoci, umět správně polohovat miminko. V tomto případě dejte na kvalitu. Je to jako u svatebního fotografa. Focení už se nedá zopakovat, čas je jasně vymezený.

Povaha fotografky je také důležitá, během focení musí být klidná - "no stress". Jinak to miminko vycítí. Jakýkoliv stres a špatná nálada je pro miminko jasným signálem se probudit. A to platí i u maminky. Pohodu maminky cítí miminko na dálku. Je důležité, aby maminka dala fotografce důvěru.

3) Přirozené světlo ateliéru

 Ateliér Šebestová vyniká svým denním světlem. Pro lifestyle newborn fotky, kdy je miminko vzhůru a fotí se s rodiči, je denní světlo nejlepší možná varianta. Do oček novorozenců totiž blesk nepatří. 

Většina fotek z Ateliéru Šebestová je na světlém podkladu. Bílé záclony, bílá sedačka i křesílko. Miminko v bílé barvě nejlépe vynikne.

4) Retuše fotek

Proč řešit u miminka retuše? Patří k novorozeneckému focení?  Pro každého fotografa znamená slovo retuš něco jiného. Na to si také dejte pozor, když fotografa vybíráte. Je důležité vědět předem, co vše vámi vybraný fotograf s fotkami umí. A nebo za jakou cenu je ochotný retuš dodělat. Někdo retuší myslí, že přes fotografii hodí filtr a doostří jí. Někdo si hraje s tóny pleti, upraví kruhy pod očima, vyretušuje pupínky na obličeji i lesklé čelo. 

Já retušuji vždy pupínky, červené flíčky na obličeji, škrábance, kruhy pod očima, barvu při novorozenecké žloutence.

Na společných fotografiích se soustřeďuji především na maminku, aby na fotkách vypadala pěkně.

Navíc si myslím, že výsledný snímek by měl být v rukách  fotografa od začátku až do konce, proto si fotky retušuji sama. Neuteče tak původní záměr světla i barev.

5) Nádherný obraz i fotokniha

V naší digitální době máme většinu rodinných fotografií jen v mobilu. Jsou ale fotky, které si zaslouží ožít. Zaslouží si tištěnou podobu.

A newborn fotky jsou podle mého názoru jedny z nich.

Ať už si vyberete Balíček s 10 nebo 20 fotkami, vždy vám z vybraných fotek vytvořím nádhernou Fotoknihu. Knihu v elegantních kožených deskách, která bude mít ve vaší knihovně čestné místo.

U Balíčku #C s 20 fotkami navíc vyberete tu nejkrásnější fotku jako obraz do dětského pokojíčku. První portrét vaší rodiny. Obtisk, který přetrvá.​

newborn-foceni-miminek_edited.jpg
bottom of page