top of page

Něžné newborn focení

Rodinné focení s miminkem v klidném ateliéru v Praze

rodinne-newborn-foceni-praha_edited.jpg
newborn-foceni-atelier.jpg

Rodinné focení s miminkem a newborn fotky novorozenců

Focení novorozených miminek

Newborn focení je focení novorozeného miminka. Doporučuje se do 14 dní věku. Fotoateliér je sázka na jistotu, pokud ale maminka ví, že není schopná cestu s miminkem po porodu zvládnout, dá se focení objednat i u vás doma. Fotky spícího miminka jsou něžné a plné lásky. 

 

V ateliéru se dá spolehnout na stálé světlo a tím stabilně kvalitní snímky. V prostředí vašeho domova vznikají častěji lifestyle pohodové společné fotografie, plné domácí atmosféry. Venkovní focení s novorozeňátkem nedoporučuji. Dobré osvětlení je základ , v ateliéru mám navíc zábleskové světlo a obrovský deštník, speciálně určený pro newborn fotografii. 

Co vzít sebou na focení?

Na focení miminka nemusíte brát prakticky nic. Miminko se fotí buďto nahaté a nebo zabalené v různě barevných wrapech. Vše je ve vybavení ateliéru Šebestová. Baby studio je plné deček, košíčků, čelenek, čepiček, a to ve všech různých odstínech. Jediné, co budete muset před focením s fotografkou doladit, je vybrat si barvy a styl. Nature focení je čistě bílá barva. Černé nebo tmavě hnědé pozadí skvěle ladí k mužským rukám a k detailům nožiček. Pro kluka doporučuji olivově zelenou a petrolejový odstín. Holčička kromě růžové vynikne nádherně i v tělových a béžových tónech. Rozhodnutí je jen na vás.

Jak probíhá focení s miminkem?

Rodiče si během první hodinky focení odpočinou. V ateliéru si v klidu mohou dát kávu, čaj, nebo limonádu. Lehnout si na sedačku, dát si nohy nahoru, i krátký relax je v prvním měsíci po narození miminka dar z nebes. Fotografka Petra je certifikovaná na newborn focení, a to především znamená, že perfektně ovládá bezpečné polohování čerstvě narozeného miminka. Bezpečnost a pohodlí děťátka je vždy na 1.místě.

Většina fotek z Ateliéru Šebestová je v kombinaci s denním světlem. Objednejte se proto na dopolední hodinu. 1.hodinu se fotí spící miminko samotné. Potom přijde čas na lehkou svačinku. Aby děťátko vydrželo klidné a spokojené. Potom přijde čas na fotku s maminkou. A na společné rodinné focení s miminkem. Se starším sourozencem je proto ideální přijít až na poslední půl hodinku focení.

Balíčky focení u šebestový

Čekáte miminko a ráda byste si zarezervovala newborn focení? Nejlepší čas na rezervaci je ještě před porodem, přesný den focení se dá doupravit podle dne, kdy vás pustí z porodnice. Focení novorozenců je ideální absolvovat v 7-9 dni od narození, ale u menších miminek to může být až 21.den od narození. Kontaktujte fotografku a domluvte se, jaký den focení naplánovat. Kromě spícího miminka se v ateliéru fotí i rodinné lifestyle záběry s rodiči a i se starším sourozencem. 

_DSC3691 kopie 2_edited.jpg

6 důvodů, proč si vybrat ateliér Šebestová

1) Fotky pro retuš si vyberete sami

Během 2-3 hodinového focení fotografka nafotí asi 150-200 fotek. Z nafocených fotek vytvoří galerii top 100 fotek. Z těch si vybíráte sami. Kterou fotku vám fotografka upraví, je jen na vás. Fotografka vám může dát tip, ale úhel vašeho pohledu je při výběru rozhodující.

2) Milá fotografka s praxí i certifikací

Newborn focení je jedna z nejnáročnějších foto disciplín. Sama jsem si na ní troufla až po 10 letech praxe se svatebním a portrétním rodinným focením. ​Kurzy a workshopy, které jsem absolvovala jsou k bezpečnému focení novorozeňátek opravdu nezbytné. Fotograf musí být schopen zajistit kvality podmínky a také mít kurz první pomoci, naučit se správně polohovat miminko. 

Povaha fotografky musí být klidná, milá a "no stress". Jinak to miminko hned vycítí. Jakýkoliv stres a špatná nálada je pro dítě jasným signálem se probudit. A to pro newborn focení nepotřebujeme.

3) Všechny fotky budou vaše

Většina fotoateliérů nevybrané fotky neposkytuje. A většina fotografů mě za to nemá rádo. Ale já se ve svém Ateliéru Šebestová rozhodla udělat revoluční krok.  Dostanete všechny fotky, co se mnou nafotíte a já je vyberu do galerie.

To znamená všech 100 záběrů. Digitálně dostanete jak fotky vybrané a vyretušované, tak i všechny ostatní. A bude to krásná nestárnoucí vzpomínka. U focení dětí je to bonus k nezaplacení.

4) Přirozené světlo ateliéru

 Ateliér Šebestová vyniká svým denním světlem. Pro lifestyle newborn fotky, kdy je miminko vzhůru, je to nejlepší možná alternativa. Do očí novorozenců totiž záblesk nepatří. Bezpečný je pouze u spících miminek.

Většina fotek z Ateliéru Šebestová je na světlém podkladu. Bílé záclony, bílá podlaha v dětském baby studiu, bílá sedačka i křesílko. I přes to je nejlepší oblečení pro vás také bílá. A nebo pastelové tóny. Myslete na toto doporučení, až budete balit věci na focení.

5) Retuše fotek

​Poslední odstavec chci věnovat retuším. Pro každý fotoateliér nebo fotografa, totiž slovo retuš znamená něco jiného. Je důležité si předem zjistit, co vše vámi vybraný fotograf dokáže. A nebo za danou cenu je ochotný udělat. U mě platí asi toto. Nebudu místo bílého pozadí vkládat ostrov, moře a palmy.

Ale jinak jsem schopná vyretušovat a poupravit prakticky cokoliv. Pupínky, červené flíčky, škrábance, zesvětlit oči, vymazat kruhy pod očima, ty mývají i děti. Na společných fotografiích se více soustřeďuji na maminku, aby na fotkách vypadala i těsně po porodu pěkně.

Miluji focení, ale ty retuše, to jsou desítky hodin u počítače. Znám spoustu fotografů, kdo paměťovou kartu předají grafikům a už se o nic nestarají. Já si ale myslím, že výsledný snímek by měl být v rukách tvůrce od začátku až do konce. Neuteče tak původní záměr světla i barev. 

6) Nádherné foto plátno do pokojíčku

 

V balíčku 10 fotek, si po retuších vyberete tu nejkrásnější fotku, a z té vám fotografka vytvoří foto plátno 30x45 cm. A první obraz do dětského pokoje vašeho miminka bude na světě. Dopředu si s fotografkou domluvte barevné ladění vašeho pokojíku, ať přizpůsobí rekvizity. Ať obraz padne na stěnu v pokoji jako ulitý.

​ V Ateliéru Šebestová si během focení můžete prohlédnout i kožené fotoknihy, velikost do kabelky, které doporučuji doobjednat jako dárek pro babičky. Pohybují se kolem 500,-. Ale ta radost babiček, ta bude k nezaplacení.

newborn-foceni-miminek_edited.jpg
bottom of page