top of page

těhotenské focení v ateliéru
zachyťte kouzelné momenty svého života na fotce

tehotenske-foceni-praha-atelier.jpg
vse-8119 kopiecb kopieff.jpg
tehotenske-foceni-praha.jpg

Těhotenské fotografie jsou důležité

Čekáte miminko a ráda byste měla hezkou památku na obrovské bříško? Že si nepřijdete úplně moc sexy, ani svůdně? To nevadí. I když je těhotenské focení často pojímáno v boudoir stylu, tedy se fotí ve spodním prádle, fotky se dají nafotit vkusně a rafinovaně. Tak, aby vám to na nich slušelo. Přibalte na focení pánskou košili, a zdůrazní se přesně jen ty linie těla, které si přejete mít.

Jsou v nás..

Uvidíte, že období, kdy máte před partnerem "trochu náskok" a budujete si vztah s novým členem rodiny, je krásný moment vašeho života. A ráda na něj budete vzpomínat. To společné pouto s vaším miminkem je prostě kouzelné, slovy těžko popsatelné. Takže ten okamžik i pocit zachyťme spolu krásnou fotkou.

 

 

 Těhotenské focení si užijete už jen proto, že nebudete muset zatahovat bříško.. :-)

Proč ateliér?

Těhotenské focení se dá fotit i venku venku v přírodě. A fotky jsou to krásné. Když vyjde počasí. Málokterý fotograf si může dovolit, držet svůj vlastní fotoateliér. A focení venku nic nestojí. Fotky v džínách a svetru budou v podvečerní hodině se sluníčkem v zádech krásné. Když budete mít na sluníčko štěstí.

Já těhotenské focení doporučuji v ateliéru, který je krásný a světlý bez ohledu na počasí a roční dobu. Ve fotoateliéru získáte stabilně kvalitní a krásné snímky vždy.

Navíc je můj styl focení boudoir, tedy více odhalený. Líbí se mi průsvitné šaty, krajkový župan, fotky ve spodním prádle, v pánské košili, a nebo jen v oversize svetru. A to se v parku nebo i v lese dost často nedá. A nebo to chce notnou dávku exibicionismu.

Zkrátka ateliér poskytuje potřebné zázemí. Fotky z Ateliéru Šebestová jsou plné světla. Líbí se mi fotky v záclonách, v radarovém křesílku (to miluji:-)) a  fotky v leže na posteli. Protože póza na zádech shora sluší každé ženě. I té, s nějakým tím kilem navíc. 

Dobré osvětlení je jedním z nejdůležitějších kritérií pro dobrou fotografii, a to nejlepší světlo pro těhotenské focení s bříškem je rozptýlené jemné světlo a potom protisvětlo.

Rozptýlené světlo z okna, to je svatý grál fotografů. Hodí se jak pro boudoir, tak pro portrét i pro focení miminek newborn.

Práce s denním světlem v ateliéru mě baví, a i když mám ateliér plně vybavený zálesákovými světly,  posledních 5 let fotím většinu svých fotek jen s pomocí oken a  odrazné desky.

Ateliér Šebestová je umístěn v 8.patře a má 12 oken do všech světových stran. Stále mě udivuje jeho báječné světlo i energie. Fotoateliérům ve sklepeních, lze přičíst vhodnost pro jiný obor fotografie. Třeba pro produktovou fotografii. Portrétnímu focení lidí sluší kvalitní denní světlo. I známé prvorepublikové fotoateliéry Langhanz ve Vodičkově ulici, se proslavily právě díky dennímu světlu ze stropních oken.

Těhotenské focení s dětmi

Těhotenské focení si můžete užít sama, ale přijít můžete i s partnerem a s dětmi. Těhotenské fotky se dají pojmout i jako rodinné focení.

Na rodinné těhotenské focení vsaďte na klasiku, přibalte všem bílou košili a modré džíny. 

Jam probíhá těhotenské focení se starším sourozencem?

Když přijdete na těhu focení s dcerou nebo se synem, fotky se dají nakombinovat.

Na polovině fotek můžete být vy sama, na části jen společně s partnerem, nebo jako rodina.

Rodinné těhotenské focení má jinou dynamiku, připravte se na to, že na boudoir fotky v prádle nebude takový klid ani tolik času. Přizpůsobujeme se možnostem a naladění toho nejmenšího člena rodiny. Nezapomeňte doma vzít motivační svačinku, děti kolem 3 let dokáží vašimi představami o společných fotkách dost zamávat, a svačinka pomůže skoro vždy... :-)  

Pro inspiraci těhotenských fotek s dětmi mrkněte do galerie, můžete přinést i nějaké fotky jako obrys vaší představy o fotkách.  

Těhotenské focení, KDY?

Jste těhotná a ráda byste si zamluvila focení? Nejlepší čas na těhotenské focení je v 8.měsíci. Objednejte se měsíc předem, ať si vyberete termín, který vám bude vyhovovat. Na focení můžete dorazit i s partnerem, nebo jako celá rodina.

Zároveň s těhotenským focením si nezapomeňte objednat i newborn focení. Focení novorozence je možné jen do 14 dnů od narození a jsou to jedny z nejkrásnějších fotek, co se svým potomkem budete mít. Fotka spícího miminka se bude nádherně vyjímat na stěně dětského pokojíčku. Objednejte si termín ve stejné době, kdy řešíte těhotenské focení.

Těhotenské fotky, co mají šmrnc

tehotenske-foceni-atelier-sebestova
bottom of page