top of page

Udělejte si radost

těhotenské BOUDOIR focení 

tehotenske-foceni-praha.jpg

Těhotenské fotografie z ateliéru

Čekáte miminko a rádi byste zdokumentovali toto období? Těhotenské focení si užijete, a to už jen proto, že nebudete muset zatahovat bříško.. :-)

Proč Ateliér?

Těhotenské focení se poslední dobou často fotí venku venku v přírodě. Málokterý fotograf si dnes může dovolit, držet si svůj vlastní fotoateliér. A focení venku nic nestojí. A fotky v džínách a svetru budou v podvečerní hodině se sluníčkem v zádech krásné. Když budete mít na sluníčko štěstí.

Těhotenské focení doporučuji v ateliéru, který je krásný a světlý bez ohledu na počasí, protože tak získáte stabilně kvalitní a krásné snímky. Navíc je můj styl focení boudoir, tedy více odhalený. Líbí se mi průsvitné šaty, krajkový župan, fotky ve spodním prádle v pánské košili, a nebo dlouhém svetru. Fotky z Ateliéru Šebestová jsou jednoznačně plné světla a bílých záclon, fotky v leže na zádech na posteli, protože taková fotka sluší každé ženě, i té s nějakým tím kilem navíc. 

Dobré osvětlení je jedním z nejdůležitějších kritérií pro dobrou fotografii, a to nejlepší světlo pro těhotenské focení s bříškem je podle mě rozptýlené jemné světlo. Světlo z okna skrz záclonu. Nepřímé rozptýlené světlo z okna, to je svatý grál fotografů. Hodí se jak pro boudoir, tak pro portrét i pro focení miminek newborn. Práce s denním světlem v ateliéru mě baví, a i když mám ateliér plně vybavený zálesákovými světly,  posledních 5 let fotím většinu svých fotek jen s pomocí obrovské odrazné desky.

Ateliér Šebestová je umístěn v 8.patře a má 12 oken do všech světových stran. Podmínky pro focení jsou v něm neskutečně skvělé. Přestěhovala jsem se před rokem a stále mě udivuje jeho báječné světlo i energie. Fotoateliérům ve sklepeních, lze přičíst vhodnost pro jiný obor fotografie. Třeba pro produktovou fotografii.

Portrétnímu focení lidí sluší kvalitní denní světlo. I známé prvorepublikové fotoateliéry Langhanz ve Vodičkově ulici se proslavily právě používáním obřích střešních oken a denního světla.

Na Těhotenské focení s celou rodinou?

Těhotenské focení si můžete užít sama, ale přijít můžete i s partnerem, a vzít i starší děti, pokud už máte. Těhotenské fotky se dají pojmout i jako rodinné focení.

Na samostatné focení přibalte hezké spodní prádlo a na rodinné vsaďte na klasiku, bílou košili a modré džíny. 

Když přijdete na focení s bříškem se starším sourozencem, fotky se dají nakombinovat. Na polovině můžete být vy sama a na druhé půlce společně s partnerem, nebo se starším dítkem. Nezapomeňte doma motivační svačinku, děti kolem 3 let dokáží vašimi představami o společných fotkách dost zamávat. :-)  Kromě pěkného spodního prádla nezapomeňte přibalit i  jednobarevné těhotenské šaty. Na inspiraci těhotenských fotek mrkněte do galerie. 

Těhotenské focení u Šebestový

Jste těhotná a ráda byste si zamluvila focení? Nejlepší čas na těhotenské focení je v 8.měsíci. Objednejte se měsíc předem, ať si vyberete termín, který vám bude vyhovovat. Na focení můžete dorazit i s partnerem, nebo jako celá rodina.

Zároveň s těhotenským focením si nezapomeňte objednat i newborn focení. Focení novorozence je možné jen do 14 dnů od narození a jsou to jedny z nejkrásnějších fotek, co se svým potomkem budete mít. Fotka spícího miminka se bude nádherně vyjímat na stěně dětského pokojíčku. Objednejte si termín ve stejné době, kdy řešíte těhotenské focení.

Těhotenské fotky, co mají šmrnc

tehotenske-foceni-atelier-sebestova