top of page

Těhotenské focení v ateliéru

.. kouzelné momenty vašeho života

vse-8119 kopiecb kopieff.jpg
tehotenske-foceni-s-partnerem.jpg
tehotenske-foceni-praha_edited.jpg

Těhotenské fotografie od profíka

 

Čekáte miminko a ráda byste měla hezkou památku na životní etapu plnou očekávání a lásky? A co vaše na maxi bříško? Že si nepřijdete úplně svůdně? Právě proto se svěřte do rukou profesionální fotografky. K těhotenskému focení skvěle funguje i služba vizážistky, protože nastávající maminky často bojují s pupínky a jinými nedokonalostmi pleti. 

 Těhotenské focení v Ateliéru Šebestová nahrává boudoir stylu. Právě proto, že fotografka Petra Rose se specializuje na focení žen. A pózování žen je její největší dovednost. Proto se bez obav můžete rozhodnout i pro fotky ve spodním prádle, nebo pro jednoduchý akt. I těhotenské fotky v 9.měsíci se dají napózovat vkusně a elegantně. Tak, aby vám to na fotkách slušelo.

Přibalte na focení košili, zdůrazní se přesně jen ty linie těla, které si přejete mít. Černé jednoduché body, nebo sako. Přiléhavé úpletové šaty. Se stylingem vám poradíme.

Jsou v nás...

Ženy mají trochu náskok. Myslím v budování vztahu k tolik očekávanému miminku. Těhotenství nejsou jen nateklé nohy a přibírání na váze. Že nedopnete své oblíbené džíny? Věřte mi, ještě budete mít spoustu času je unosit. To ce se ale možná už nebude opakovat, je ten zvláštní stav. Jiný stav. Užijte si ten neopakovatelný moment s vaším miminkem v bříšku.  Je to krásný moment vašeho života. A budete na něj ráda vzpomínat. I když teď máte každé ráno pocit, že 9 měsíců je zbytečně dlouhá doba. A že už chcete zpátky svoje tělo!

To společné pouto, které s vaším miminkem právě budujete  je  kouzelné a slovy těžko popsatelné. Zkuste proto ten okamžik i pocit zachytit krásnou fotkou. Uvidíte, že váš výraz na výsledné fotce dokáže říci vše. Jste zkrátka jiná.

 A ještě jeden tip. Těhotenské focení si užijete i proto, že nebudete muset zatahovat břicho.. :-)

Proč si vybrat fotoateliér?

Těhotenské focení se často fotí venku v přírodě. Fotky při západu slunce jsou romantické, skvěle ladí k volánkovým šatům, kovbojským botám a stylu toho. Musí ale vyjít počasí.

Těhotenské focení v ateliéru je nadčasové. Slibuje jednoduché linie, čisté bílé pozadí a pokud si představujete akt v černém saku, nebo bodíčku, ateliér je pro vás jasná volba.

Ateliér Šebestová navíc slibuje boudoir zákoutí, fotografka Petra Rose umí ženu napózovat. Ateliér je plný světla bez ohledu na počasí a roční dobu. Ve fotoateliéru vzniknou stabilně kvalitní a krásné snímky za všech okolností.

U boudoir focení ve spodním prádle daleko více vynikne bříško, fotky jsou více intimní. Jsou o vztahu nastávající maminky a miminka v bříšku. Na výsledné fotce vynikne výraz, emoce, jemná ženská linie.

Věděli jste, že děti si rády prohlíží fotky svých rodičů? A právě na to, jak vypadala maminka, když je nosila  v bříšku,  jsou velice zvědavé.

Jak se připravit na těhotenské focení

Styl focení boudoir je více odhalený. Průsvitné šaty, krajkový župan, fotky ve spodním prádle nebo v bodíčku, v pánské košili, přibalte i oversize svetr. Ateliér poskytuje potřebné zázemí na převléknutí, doporučuji i služby vizážistky před focením.

Cestou na focení si odrolujte těhotenský pás kalhot z bříška, ať není na fotkách otlačený. To samé platí i u ponožek, pokud vám natékají nohy. Vezměte si sebou dětský olejíček, u fotek na černém pozadí, světlo/stín, je lepší, když se pokožka pěkně leskne. Přibalit můžete i fotku z ultrazvuku, nebo roztomilé dětské chrastítko.

Těhotenské focení s dětmi

Plánujete těhotenské focení  jako rodina? Nestihla jste těhotenské focení s prvním miminkem? Těhotenské fotky se dají pojmout i jako rodinné focení. Ujasněte si představu, jestli si jdete hlavně pro rodinné fotky, kde budete všichni, a nebo jestli byste ráda měla pár fotek i sama. Případně jestli před focením budete stát o proměnu s vizážistkou.

Jak probíhá těhotenské focení se starším sourozencem?

Těhu focení s bříškem s malou dcerou nebo se synem, to je nádherná památka. Starší sourozenec se většinou na miminko těší.  Myslete ale na to, aby se starší potomek na focení nenudil. Jdete si z části pro samostatné těhotenské fotky v prádle? Na první polovinu fotek můžete přijít jen vy sama a v druhé polovině může přijít váš partner se synem/dcerou. Vzniknou tak fotky jen pro vás a zároveň budete mít fotky jako rodina.

Rodinné těhotenské focení má jinou dynamiku, připravte se na to, že na boudoir fotky v prádle bude klid jen v prví půlce focení. Přizpůsobujeme se možnostem a naladění toho nejmenšího člena rodiny. Nezapomeňte doma vzít motivační svačinku, děti kolem 3 let dokáží vašimi představami o společných fotkách pěkně zamávat, a svačinka pomůže skoro vždy... :-)  Fotka s pusinkou na bříško potom půjde sama.

Ocenění fotografky


Fotografka Petra Rose se pravidelně umísťuje se svými fotkami v celosvětových soutěžích. Nejvyšší ocenění získala v roce 2023, kdy se její těhotenská fotka dostala do TOP 20 v kategorii Rodinný portrét. Ve stejné kategorii vyhrála i celorepublikovou soutěž s časopisem Foto-Video. Nicméně celosvětová soutěž, to je konkurence více než 900 fotografů z více než 100 zemí z celého světa. 

Těhotenské focení, KDY?

Jste těhotná a ráda byste si zamluvila focení? Nejlepší čas na těhotenské focení je v 7.- 8.měsíci. Objednejte se měsíc předem, ať si vyberete termín, který vám bude vyhovovat. Na focení můžete přijít s partnerem, nebo jako celá rodina, potom vyberte alespoň balíček s 10 fotkami, ať je čas i prostor vyfotit všechny varianty.

Zároveň s těhotenským focením si můžete objednat newborn focení. Focení novorozence je možné do 14 dnů od narození a jsou to jedny z nejkrásnějších fotek, co se svým potomkem budete mít. Fotka spícího miminka se nádherně vyjímá na stěně dětského pokojíčku. Objednejte si termín ve stejné době, kdy řešíte těhotenské focení.

Těhotenské fotky, co mají šmrnc

tehotenske-foceni-atelier-sebestova
bottom of page