top of page

Focení dětí venku si můžete užít, chce to jen trochu plánovat

Aktualizováno: 2. 7.

Plánujete se jít vyfotit s celou početnou rodinou? Máte jako člena rodiny pejska, který na fotkách nesmí chybět? Potom je pro vás focení v parku to pravé.


Krásné počasí vybízí k focení venku. Fotky jsou přirozené a plné barev a radosti. Rodinné focení s miminkem je ale lepší nechat do klidu fotoateliéru. Od kolika let je tedy vhodné jít se s dětmi fotit ven? Já osobně doporučuji od 2 let.Focení venku plánujte podle toho, jak velké máte děti

Počítejte s tím, že fotky vypadají nejlépe s posledními paprsky sluníčka. V tzv. zlaté půlhodince. V červnu, kdy máme nejdelší dny, to bývá až kolem 8 hodiny večer. Bude vaše děťátko ještě fit? Nebo se nejvíce směje kolem 11 dopoledne? V takovém případě doporučuji zase raději ateliér.


Doporučení fotografky

Když bych měla doporučení jak a kde fotit nějak zobecnit, řekla bych že do 1 roku je vhodnější a pohodovější focení v ateliéru a s většími živými a akčními dětmi je lepší jít ven.


Těhotenské focení

Těhotenské focení probíhá poměrně často s domácími mazlíčky a tam je jasná volba zlatá půlhodinka venku. Podvečerní čas navíc vyhovuje lépe pracujícím tatínkům.

Do ateliéru se vydejte, toužíte li po fotkách ve spodním prádle, po aktech se svícením typu světlo/stín. To jsou ty fotky na černém pozadí, kdy vyniká v linii světla jen nahaté bříško.

Venkovní těhotenské fotky se dají naplánovat například na místě vašeho prvního rande, nebo kam spolu rádi chodíte.
Co nezapomenout zabalit na venkovní focení s dětmi

-vodu a svačinku

-věci na převlečení

-klobouček a sluneční brýle

-kolo, piknik koš, deku a nebo třeba košík s ovocem, jakákoliv piknik rekvizita bude pěkná.

15 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page