top of page

Rodinné focení s mininkem

Aktualizováno: 2. 7.

Kdy se objednat do fotoateliéru?


Rodinné focení s miminkem, novorozenecké focení a těhotenské focení. To jsou nejčastější životní milníky, kdy hledáte pro vaší rodinu vhodného fotografa. Jak si vybrat toho pravého?

Zachycení jedinečných okamžiků rodinné pohody a památku na jednotlivé životní etapy vašich dětí svěřte do rukou profesionálů. Alespoň jednou za rok si udělejte radost a naplánujte si společné rodinné focení v ateliéru. V domácích podmínkách nikdy nevzniknou tak jednoduché a kompozičně čisté fotografie, jako v ateliéru. Navíc na fotkách vždycky bude jeden z vás chybět.


novorozenecká fotka spícího miminka
Rodinné focení s miminkem


Pojďme spolu na chvíli zastavit čas


Fotografie z ateliéru vám vytvoří krásnou vzpomínku na vaše chvíle rodinné pohody.


Do vašeho rodinného alba se ale budou jednou dívat i vaše děti. Proto byste na fotkách neměla chybět. Hlavně maminka je pro malé děti středobod vesmíru. A také ta nejdokonalejší bytost. Myslete na to, když se na focení vypravujete.


"Mě nefoťte , fotit se budou JEN děti"

Tuhle větu slýchám dost často, a víte co? Dělám, že jí neslyším.. Každá maminka je krásná. A pro svého syna nebo dceru je ta nejkrásnější na světě. Je jedno, že máte o 10 kilo navíc, nebo že vám přibyly vrásky na krku. Vaše děti se touží vyfotit i s vámi. A většina z nich, ano musím vám to říct, většinou během focení chce, abych nafotila maminku i samotnou. Dává to smysl. Oni se přece také fotí sólo.. :-)Fotka maminky se synem v ateliéru Šebestová
Rodinné focení je zážitek pro celou rodinu


Mým cílem, cílem fotografky, je vytvořit takovou sérii fotek, že při vybírání nebudete vědět, kterou fotku vybrat dříve. Dávám ženám během focení zážitek a kvalitní služby, ale mým záměrem je samozřejmě také prodat výsledné fotografie. A věřte mi, že fotku se 2 bradami si nevybere žádná žena. Během focení vás povedu a napózuji tak, že budete vypadat skvěle.

Vytvořme společně fotky, které si s láskou vložíte do rodinného fotoalba, nebo si je doma vystavíte v rámečku.


Plánujeme focení

Plánujete přijít do Ateliéru během 1 roku vícekrát? Právě první rok života miminka je plný neuvěřitelných pokroků a změn. Pojďme zachytit růst našich dětí, abychom na ně mohli jednou s láskou vzpomínat. Na míru vám vytvořím 2 i 3 balíčky složené do sebe. Nakombinovat se focení může i s těhotenskými fotkami, kterým odpovídá balíček MINNIE v sekci Objednat se.Můj příběh z porodnice..

Když mě před časem pouštěli z porodnice se synem v náručí, sestřička mi ve dveřích řekla.. "Ten čas je tak rychlý.. než se nadějete, bude mít tašku na zádech a půjde do první třídy.. Užijte si miminko a nenechte si do ničeho kecat.. Máte jako jeho maminka tu nejlepší intuici.."

A měla pravdu.. V září šel syn do 1.třídy. A mě jako fotografce přijde, že mám tak zoufale málo fotek! Hlavně těch, když byl miminko. Fotky dětí a fotky rodinné mají pro mě obrovskou hodnotu. Každou vzpomínku zachycenou a uchovanou na papíře bych vyvážila zlatem. Každý spatřujeme hodnoty v něčem trochu jiném. A já jsem ráda, že mohu krásné rodinné fotky dělat tolika krásným mladým rodinám, které ke mě do ateliéru přicházejí.


rodinný klan na fotce z pražského atelieru Šebestová
Focení v Ateliéru Šebestová s miminkem


Fotky z focení v Ateliéru Šebestová si vybíráte sami


Vaše pohodlí a uvolněná atmosféra, to dává vzniknout přirozeným a nearanžovaným záběrům. Denní světlo ateliéru dává vzniknout nenuceným záběrům, ve všech zákoutích ateliéru. A to se v případě neposedných dětí, které nevydrží snadno na jednom místě, velice hodí. Focení obvykle trvá 1 až 2 hodiny, přičemž vznikne okolo 150 záběrů. Ty si prohlédnete přes webovou galerii v teple vašeho domova. Sami si vyberete ty nejlepší záběry, které se finálně upraví. Při vybírání se zaměřte na výraz, na úsměv ve vašich očích, protože ten pozměnit retuší nepůjde...:-)

Jste z focení nervózní?


Pracuji z 90% s lidmi, kteří s focením nemají žádné zkušenosti. Nemusíte se bát že se nebudete umět tvářit, nebo že neodhadnete jak si stoupnout.

Jako fotografka vám vždy napovím, jak se postavit, kam si sednout, kam dát ruce, aby výsledný záběr vypadal co možná nejlépe.

Zároveň se ale nebojte říct, co opravdu chcete, pokud máte jasnou představu. Klidně si přineste vytištěné fotky jako inspiraci.


Profesionální fotografka


Když už si fotografování v ateliéru naplánujete, měli byste počítat s alespoň jednou společnou rodinnou fotografií. Často rodiče celkem rádi fotí, a tak mají na fotkách buďto děti samotné, nebo pouze jednoho z rodičů. Proto je důležité naplánovat rodinné focení tak, aby mohli být přítomní všichni členové rodiny. Můžete vzít sebou i babičku s dědou, kterým udělá profesionální fotka s vnoučkem radost úplně největší.

Kouzlem ateliérového focení je zachycení jedinečných okamžiků doby, kdy vaše děti byli ještě dětmi. A také když byly ještě v bříšku. Fotografie z fotoateliéru vytvoří nesmazatelnou vzpomínku.

Z návštěvy ateliéru si můžete udělat tradici. A jako rodina chodit každý rok. Zachytíte tak jedinečné kouzlo posloupnosti času.


Jak na těhotenské focení?


Těhotenské focení je podobné boudoir stylu, a na ten se specializuji. Proto je můj fotoateliér na těhotenské fotografie dobře vybavený. Nastávající maminka se může fotit na posteli, sedačce, v křesílku, v bílých záclonách, nechybí ale i černé sametové pozadí. To je perfektní na obrysy.

Nápady na těhotenské focení najdete v galerii fotek. Na focení můžete přijít sama, ale i s partnerem. Nezapomeňte vzít oblečení pro vás pro oba.


A jaké jsou nejlepší těhotenské šaty na focení?

Vím, že v poslední době hodně frčí styl společenských šatů na těhotenských fotkách. Na focení si můžete šaty i zapůjčit. Spolupracuji s šaty go Home. Ale osobně nejraději fotím jednoduchost a nadčasovost.

Když si vyberte hodně přiléhavé obepínací šaty, třeba úpletové, budou vypadat skvěle. Nenoste všechno v černé barvě. 1 černé sako stačí. Nebo přilehlé body. Klidně bavlněné.

Skvěle vypadají šaty antického stylu, případně prostřižené vpředu jako zavinovací župan. A nezapomeňte přibalit pěkné spodní prádlo.

Těhotenské focení je na 1 hodinu.
Focení novorozených miminek


Newborn je focení novorozeného miminka do 14 dnů věku. Toto období je asi to nejšťastnější, v životě většiny z nás. Přesto je v 1.měsíci po narození dost náročné, najít si čas i energii na focení malého miminka. Pokud to ale zvládnete, získáte ty nejkrásnější portréty tváře vašeho děťátka, která se od okamžiku zrození mění každým dnem.


Zachytit krásu miminka tak, jak vypadalo hned po narození. To je umění novorozeneckého focení, které vyžaduje velikou dávku trpělivosti a klidu.Focení 3 letých dětí je více reportáž

Pamatujete jak se fotilo dříve? Fotografové si nervózně naštelovali 1 záběr, to zabralo asi 10 minut a potom odběhli k sálovému fotoaparátu a jednou stiskli spoušť. Dítě se mezitím dost nudilo. Stačilo fotografovi spřeházet pořadová čísla, která byla umístěna na otačivém mechanismu před ním, dále protočit oči v sloup a ještě si rozcuchat vlasy, vypláznout jazyk.

Dnešní doba digitálu pomáhá zachytit děti na nekonečný film. Děti jsou přirozené. Fotografka jim nemusí radit jak se usmát a kam dát ruce. Většina snímků, i když jsou v ateliéru, se fotí reportážním způsobem. Během samotného focení se udělá kolem 150-300 snímků. Co vteřina a stisk spouště, to trochu jiný výraz dítěte. Budete mít z čeho vybírat.

Focení aranžované, tak jak jej znáte při focení portrétu na průkaz, u rodinných fotek s malými dětmi moc nefunguje. Výsledné fotografie z ateliéru Šebestová jsou autentické, plné lásky a optimismu.

Rodinné fotky, kde se sami sobě budete líbit a s kterými se s radostí pochlubíte.

Hezké společné fotografie, to je rodinnýpoklad, protože na většině fotek z mobilu jeden z vás chybí.

Až budete po letech listovat svojí fotoknihou, fotky vyvolají na vaší tváři úsměv. Pamatujte na to, že děti vám rostou před očima každým dnem a stojí zato si všechny etapy vývoje zaznamenat.

Jak dlouhé bude focení?

Na focení si naplánujte 1-2 hodiny času, podle výběru balíčku. Před focením si můžete objednat vizážistku. Ta upravuje i vlasy a zpravidla na proměnu potřebuje 1 hodinu času. Vřele doporučuji především u těhotenského focení.

U focení novorozených miminek vždy počítejte s 2 hodinami. Focení naplánujte na dopolední hodiny. Fotoateliér je vyjímečný právě svým denním světlem. Fotografie na denní světlo navíc působí velice přirozeně a jemně. Ateliér Šebestová se nachází nedaleko galerie Flora.


Co si vzít sebou na rodinné focení?

Do tašky si nezapomeňte přibalit oblečení nejen pro děti, ale i pro vás. Motivační svačinku, oblíbenou hračku.

Ve fotoateliéru si můžete sednout na pohovku, pózovat na nekonečném papírovém pozadí, a nakonec, až budete unavení, lehnout do postele. V peřinách vznikají fotky velmi přirozené, s uvolněným výrazem a neformálními pózami. Děti polštářové války milují.

Oblečení je vždy lepší jednobarevné, a tlumenější barvy. Bez nápisů a obrázků. Ať na výsledných fotkách vyniknete vy.
19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page