top of page

Těhotenské focení, jak se na něj připravit a kdy objednat

Aktualizováno: 8. 7.
Těhotenství je jedno z nejharmoničtějších období v životě ženy. Většina žen se cítí milovaně a spokojeně. A je jejich přáním, si období zaznamenat, zachytit. Těhotenské fotografie si potom vystaví doma v rámečku, nebo uschová v albu na památku.Těhotenské fotky a jejich inspirace. Jaký styl fotek zvolit?


1) Jednoduchý čistý styl těhu fotek

Fotky s bříškem jdou pojmout velice jednoduše a lifestylově. To znamená, že pózování s fotografem nebude přehnané a strojené, využije se ateliér, který vypadá jako domov. Fotit se můžete na posteli, u okna se záclonou, u poličky s vystavenou první hračkou pro miminko, nebo fotkou v rámečku s ultrazvukem. Přirozená fotka ale může vzniknout i v kuchyni, třeba jak se s budoucím tatínkem krmíte muffinem.


2 Stylizované fotky s rekvizitami

Někomu s líbí fotky se spoustou rekvizit a divadelních póz. Takové focení může probíhat v úplně obyčejném klasickém ateliéru. Ateliér může být velmi malý, jen s barevnými pozadími v rolích, příběh budete vytvářet vy, svými výrazy a pózami.

Nebo si domluvte na focení půjčení šatů a buďte za princeznu.


3) Boudoir svůdné fotky a těhotenské akty

I v těhotenství, kdy má žena obvykle pár kil navíc, lze vykouzlit svůdné sexy fotografie. K těhotenským aktům obvykle stačí černé sametové pozadí a záblesková světla. Vznikají sexy fotky v náznacích, obrys světlo x stín. Na takové focení je nejlepší vzít jen pánskou košili nebo nějaký šátek. Nechat vyniknout ženské tělo ve své kráse, bez zbytečného oblečení.

Boudoir styl se fotí i s bříškem. Jsou to jemné ženské fotky ve spodním prádle, nebo s župánkem přes rameno. Satén jako materiál vypadá skvěle.


4) Focení s bříškem venku v přírodě

Příroda je nádherná kulisa nejen k těhotenskému focení. Plánujete na focení přijít už jako rodina? Se starším sourozencem? Nechte se nést ročním obdobím, v kterém se má vaše miminko narodit. V zimě můžeme vyrazit se sáňkama, podzim v lese ozvláštnit dýní a v létě vyrazit třeba do pole slunečnic.Jaké těhu fotky se líbí vám?

Nad tím je dobré se zamyslet, ještě než se k fotografovi objednáte. Každý fotograf má určitý styl, který si dopředu prohlédnete v jeho portfoliu. Ale zároveň je výsledná těhotenská fotka závislá i na vaší domluvě předem. Do jisté míry můžete fotky sami ovlivnit. Výběrem místa, póz které byste rádi fotili a samozřejmě i výběrem oblečení.Kdy je nejlepší se objednat?


Těhotenské focení doporučuji naplánovat si v 7-8 měsíci. To je nějaký 30.-34.týden. Každá žena má jinak veliké bříško, jiné dědičné dispozice. Ale obecně platí, že v 8.měsíci už je těhotenské bříško pěkně kulaté a symetrické, a ještě není spadlé dolů.

Do Ateliéru Šebestová je ideální se objednat 4 týdny dopředu. Na focení je možné objednat se s partnerem, se starším sourozencem jako celá rodina, nebo přijít jen vy samotná.


Těhotenské focení s partnerem

Těhotenské focení s partnerem je plné romantiky a něžných doteků, oblíbené jsou pozice jak poslouchání bříška a polibek. Na focení je možné donést si inspiraci fotek, které se líbí vám. Je to nejoblíbenější varianta, kterou fotím. Zároveň je možné, si během focení prohlédnout mé baby studio, a rovnou se objednat na newborn focení s miminkem.


Na focení s partnerem přijďte dobře naladění, budete se k sobě "tulit". Většina fotek, které v ateliéru s bříškem fotím, jsou pozice z boku. Partner často bude stát za vámi. Proto si oba neberte úplně stejnou barvu trička. Více najdete ještě v sekci co si vzít sebou za oblečení.

Někdy se mi stane, že si pár vybere všechny fotky jen z černým pozadím. Přesto fotím během hodiny všechny možné styly a pozadí fotek. Miluji fotky u bílé záclony a na posteli. Fotky na černém pozadí jsou většinou siluety. Mnoho žen má pocit, že musí zamaskovat nějaké to kilo navíc, a na to se fotka světlo/stín perfektně hodí. Silulety vypadají krásně i ve velikém tisku fotky, například v ložnici na zdi. Za mě jako za fotografku ale nejraději mám lifestyle těhotenské fotky, to jsou záběry v modrých džínách a bílé košili, třeba na sedačce a dece.Když plánujete na těhotenské focení přijít samotná

Když se objednáte na těhotenské focení sama, může se styl fotek pojmout více jako boudoir. To znamená focení ve spodním prádle, a více žensky svůdně. V ateliéru mám 1 studio zaměřené na Glamour a boudoir focení, a k těhotenským fotkám se perfektně hodí. Svůdné nemusí být jen černé spodní prádlo. Krásně vypadá například bílá poloprůsvitná košile nebo župan. Nezapomeňte přibalit i pánskou bílou košili.


Těhotenské focení lze naplánovat i venku

Jako fotografka mohu za sebe říct, že těhotenské focení má větší zázemí ve fotoateliéru. Můžete se v klidu převléci, a když se vám líbí boudoir fotky ve spodním prádle, není o čem přemýšlet. Na druhou stranu, pokud máte doma už větší děti, jedno, dvě, tři, čtyři, asi by nebylo v našich silách je v ateliéru dostatečně namotivovat.

Pro děti 4 roky a více, bývá focení v ateliéru většinou nuda. Proto je v takovém případě snazší naplánovat těhotenské rodinné focení venku. To samé platí, pokud byste rádi měli na fotkách svého domácího mazlíčka. U venkovního focení bývá nejkrásnější večerní zapadající sluníčko. Kolem 12 hodiny v poledne se focení raději vyhněte. I výběr oblečení je pro venkovní focení specifický, záleží na roční době.

Co si vzít sebou?

Jak už jsem psala, pro někoho je těhotenské focení hodně o rekvizitách, a přinese plnou tašku bodíček, dudlíků, fotek z ultrazvuku, botiček a jiných pokladů. Já osobně fotím raději fotky jednoduché a "čisté". Ale přizpůsobím se chuti klientky. Co se týká oblečení, vsaďte raději na jednobarevné pastelové kousky. Vždy vypadají skvěle modré džíny a bílá košile nebo tílko, tričko. Pozor jenom, aby odstíny bílé byly stejné. Vejdete se ještě do svých džín, i když je nezapnete? Vezměte je sebou. Budou vypadat lépe, než ty těhotenské..

Těhotenské šaty na focení jdou objednat z aplikací typu shein, krásně ale vypadá i zabalit těhotnou modelku do bílého hedvábí a pustit větrák. A těhotenské šaty s vykukujícím bříškem jsou na světě.

Když se rozhodnete, že stojíte i o pár fotek aktů, není problém je z fotografkou nafotit. Fotit se dá tak, aby nebylo nic vidět..:-)


Těhotenské focení Inspirace

V ateliéru mám k dispozici 2 studia, baby studio a glamour studio. Výhodou tehotenskeho foceni je, že se dají využít obě dvě.

Ať už jde o těhotenské focení s partnerem, nebo o rodinné focení s bříškem, vždy vezměte bílou variantu oblečení pro vás pro všechny.

U samostatného těhotenského focení, se mohou fotky stylizovat více do boudoir stylu.

Nejvíce mám ráda focení silulet, na černém a na bílém pozadí. Černé pozadí navíc schová nějaké to kilo navíc. Siluleta sluší i těhotenským aktům.Ateliér Šebestová je fotoateliér v Praze


Plánujete se objednat ke mě do ateliéru? Najdete mě na Praze 3 na Žižkově, Sabinova 8. Venku fotím nejraději ve Vrtbovské zahradě, v parku Parukářka, nebo v lese. Záleží i na ročním období.
441 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page