top of page

Svatební fotograf
je ta nejlepší investice

Petra Rose Šebestová a její svatební foto

svatebni-fotograf-popovicky_edited_edite
svatebni_fotografka_sebestova_0204_edite

Petra rose a svatební focení

Svatebnímu focení se věnuji celou svou kariéru fotografa. A to je 15 let. Začínala jsem s webem svatebnifoto.cz a asi po 5 letech otevřela Ateliér Šebestová. Protože je ale svatební odvětví dosti specifické, přece jen svatbu plánujeme jednou, maximálně 2x za život  (výjimkou je slovenský poslanec Boris Kollár), rozhodla jsem se oddělit svatební focení zpět na samostatnou stránku.

Znovuzrození SvatebníFoto

 

 

S focením svateb začala hned po škole, a první rok fotila jen náhodné svatby známých, spolužáků, nebo dokonce i svatby úplně cizích lidí.. Dodnes si pamatuji tu nenávist místních fotografů na Novoměstské radnici, když jsem tam směle nakráčela, zeptala se matrikářek, jestli se mohu účastnit, a prostě fotila.. Svatba je totiž veřejnoprávní akt, takže vás z obřadní síně vyhodit nemohou.. :-)

 Nejde jen o to udělat 1 hezkou fotku ze svatby do svého portfolia. Každý novomanželský pár chce mít svou svatební knihu z celého dne, knihu plnou těch nejkrásnějších vzpomínek. Svatební kniha musí vyprávět příběh. A všechny fotky v ní, musí být uměleckým dílem. A ladit spolu. To je rukopis svatebního fotografa.

Plánujete svatbu? Potom hledejte ucelené galerie reálných svatebních párů. To je ta nejlepší inspirace i vizitka svatebního fotografa. Mou prioritní snahou je, do svatebního dne a jeho plánu nezasahovat. Svatební den je o vás. Ne o fotografovi. Na druhou stranu se nebojím říct si o čas, který ze svého svatebního dne ukrojíte právě pro hezké svatební portréty. Vždyť bude viset nad postelí v oválném rámu, tak ať vám to spolu sluší..:-)

Fotky ať jsou příběhem

Představte si, že držíte v rukách svoje vysněné svatební fotoalbum. "Svatební album roku". Jak vypadá? Od kamarádek uslyšíte jen "Wau, vypadáš fantasticky!" Na fotkách vám to sluší. Záběry jsou ostré, hezky barevné a nápadité. To jsou dost dobré důvody proto, abyste si na svatební focení najali profesionála.

"Přeji si uchovat milou vzpomínku na náš den "D", s radostí ukazovat svatební album všem příbuzným i kamarádkám." často vyjmenuje budoucí nevěsta důvody, proč nechce ponechat svatební focení náhodě, nebo strýčkovi co si pořídil před měsícem novou digitální zrcadlovku.

Svatební fotky plné romantiky a úsměvů, s přirozeným světlem, fotky které vyprávějí příběh. Ale především fotky plné lásky. 

Klíč k vašemu srdci

Možná jste se potkali v tramvaji. Nebo vás oslovil, když jste si byli zahrát s kamarádkou tenis. Říká se, že internetová seznamka je o náhodě. Všechny situace spojuje jeden pocit. Váš budoucí manžel vás chytil za srdce. A vy víte, že až budete stát před oltářem, řeknete ANO. Intuitivní volba funguje i při výběru fotografa.

Svatebních portfolií koluje na netu obrovské množství. Jen v Praze najdete přes 100 svatebních fotografů. Z toho by se jeden zbláznil, všechny nabídky porovnávat. Koukněte do fotogalerie a dejte na lásku na první pohled. Každý fotograf má svůj originální rukopis. Fotky vás musí chytit za srdce.  

 Fotky co mají šmrnc, spontánní a nestrojené

V galerii fotografky Petry Rose Šebestové najdete fotky s příměsí glamour a fashion stylu z časopisů. Je to dané tím, že fotografka fotí ženám fotosety Boudoir a Glamour. 

A proč by měly mít vaše fotky ze svatby něco navíc? Technicky vpořádku má svatební fotografie 80% svatebních fotografů na trhu. Jenže vás by měla zajímat i řemeslná jistota fotografa. Kolik nafotil svateb. Jestli má fotograf asistenta. To vše vám ušetří moře času při svatební focení portrétů. Kdo by chtěl obětovat půlku svatebního dne na focení s nejistými výsledky?

Focení s Petrou vám ze svatebního dne ukrojí 1-1,5 hodiny času. Pohodlně a bez stresu.

Svým svatebním albem listujete už za 4 týdny od svatby

A za pár hodin poté už ukazujete svatební knihu svým příbuzným a známým. Těšíte se? Kromě papírové podoby fotek získáte samozřejmě i digitální podobu na usb flash. A krásné vzpomínky na váš pohádkový den vám doslova běží před očima. Proto je svatební fotograf ta nejlepší investice.

Fotograf nebo fotografka?

Co je lepší? Svatební fotograf nebo fotografka? Řada nevěst vnímá ženu ve svatební den jako konkurenci. Jenže to, že fotí žena má své výhody.

 • Na výsledných fotkách se usmívají muži i ženy 

 • Fotografka získává vždy na portrétování více času, ženich nehledá spřízněnou duši a utrpení

 • Lepší organizace skupinek, neslyší tolikrát od strýců,  že se fotit nechtějí a podobné průpovídky

 • Lepší cit pro detaily a pochopení pro záběry, které nevěsta v albu musí mít, cit pro emoční hodnotu snímku

 • Čas na všechno

 • Jedna z nejcennějších hodnot, kterou bude váš svatební den obsahovat, je ČAS. A je jen na vás, jak si svůj 

 • velký den naplánujete, jak si svatební harmonogram poskládáte. 

 • Aby svatební fotografie mohly vyprávět příběh, je nesmírně důležité věnovat fotografovi více časových úseku

 • v průřezu celého svatebního dne. Některé páry uvítají fotografování portrétů v jiný den než mají obřad, ale 

 • většina nevěst si nepřeje aby jí ženich před svatebním dnem viděl ve svatebních šatech. Proto se svatební

 • fotografie musí zvládnout v den D. 

 • Důležité je počítat s chvilkou na focení na přípravách ženicha, o trochu delším časem na přípravach nevěsty, poté vyhradit čas po obřadu na focení s přáteli, rodinou a jiné skupinové foto. Nejdůležitější jsou ale 1-2 časové bloky pro vás. Pro portrétování novomanželů.

 • Plánujete jeden z nejdůležitějších dnů ve vašem životě, a to do nejmenších detailů. Přejete si, aby vše dopadlo podle vašich představ, všichni se dobře bavili. Za jeden jediný den utratíte nemalou částku a když se druhý den probudíte, svatební album bude kromě vašich vzpomínek to jediné, co vám z tak krásného dne zůstane. 

 • A proto je mým přáním zachytit vás na fotkách. Zachytit vaše emoce, dokonalost a krásu, vaší rodinu, a to nejlépe, jak jen dovedu.

Váš pohádkový příběh zaznamenejme společně

 Každý svatební fotograf by měl mít svůj vlastní styl, který ho odliší od konkurence a který bude všem čitelný. Trend v zahraničí směřuje k fotožurnalismu a je zřejmé, že i v ČR tomu není jinak.

Vývoj je asi následující: po té, co si svatební fotografové navzájem kopírují svá portfolia a budoucí nevěsty samy posílají fotografům záběry svatebních párů z jiných svateb a trvají na tom, aby jejich svatební album obsahovalo právě tyto záběry, dochází k tomu, že v mnoha fotogaleriích se opakují pózy a záběry, což příliš nepřidává na originalitě ani fotografovi, ani svatebním párům.

Spontánní a nestrojené fotografie

”Nechceme pózovat, nechceme žádné strnulé fotografie, nefotíme se moc rádi, protože máme pocit, že nejsme fotogeničtí. Na vašich fotografiích se nám líbí, že jsou takové přirozené.” to je častý názor, kteří mají snoubenci na první osobní schůzce v Ateliéru Šebestová.

Jenže.. I když většina fotografií ve fotogalerii vypadá přirozeně, pravdou je, že byly naplánované. Dílo náhody je příjemný bonus navíc, ale většina portrétních fotek vzniká promyšleně.

Je prací fotografa všímat si, kde je hezké světlo, ideální pozadí snímku a hlavně jak to v konečné pozici nevěstě i ženichovi sluší. Proto se svěřte do rukou fotografa, důvěřujte mu.

Svatební fotografie šité na míru

 Každý svatební pár je jedinečný. Na předsvatební schůzku si sebou vezměte inspiraci. Jaký styl svatebních fotek se líbí právě vám? Jaké snímky byste ve vašem svatebním albu chtěli mít? Líbí se vám černobílé fotky? A co nějaké rekvizity co vystihují právě vás? Na takové otázky se vás bude fotografka ptát.

Na svatebních fotografiích vypadáte krásně a přirozeně. Jestli chcete zkloubit tyto 2 vlastnosti, budete potřebovat pomoc fotografky. Ze svatebních fotek září emoce a kouzlo samotného dne, vyprávějí příběh. Váš příběh. Fotky zachycují kouzlo okamžiku.

Zkušený svatební fotograf umí takové okamžiky hledat, ale i vytvářet.

Co najdete u fotografky v brašně

Fotoaparát Nikon D800, Sony alfa III

Nejvyšší modelovou řadu objektivů Nikkor: 28-70/2.8, 105/2.8micro, 85/1.4, 50/1.4. A k Sony 50/1.4, 85/1.8 a 24/2 

Na přání zábleskové světlo s deštníkem. Díky němu budete mít na svých svatebních fotkách sytě modrou oblohu.

Kde jste mohli Petru Rose Šebestovou potkat na svatbě:

V Praze jsou to Vrtbovské zahrady, Petřínské Terasy, Zámek Troja, Palácové zahrady, Staroměstské náměstí, Novoměstská radnice, Villa Richter, Viniční altán, Libeňský zámeček a většina pražských kostelů.

Středočeský kraj Dobříš, Zbiroh, Jemniště, Štiřín, Liblice, Karlštejn a Konopiště, Resort Svět, Svinaře. Delší výlet který stojí za to - Červený hrádek, Červená lhota, Kost, Zámek Hluboká.

Spokojenost

15+ let

zkušeností

600+

vyfocených

svateb 

Svatební kniha

Retušované

fotky v knize,

zbylé na usb

Rychlost

Náhledová

on-line galerie

už 2.den

po svatbě

Doprava zdarma

Cena

balíčků

je včetně

dopravy

svatební-foto_edited.jpg
svatebni_fotografka_sebestova_0106_edite
bottom of page